INNOWACYJNY SYSTEM MOCOWAŃ

Choinka dla minimalistów #Dekorowanie
zainspiruj się
Choinka mieniąca się światełkami to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli świąt Bożego Narodzenia. Sklepowe półki już uginają się od błyszczących bombek oraz grubych łańcuchów, zachęcając do zakupu. Zastanawiasz się, które wybrać i dlaczego znów podobne do ubiegłorocznych? A kto powiedział, że choinka musi być nudna?
26
Zamiast szukać niebanalnych dekoracji, stwórz swoją własną! Odkryj w sobie kreatora, który przy pomocy kilku przedmiotów wykona niepowtarzalną, nowoczesną dekorację świąteczną. Z haczykami Command będzie to wyjątkowo proste zadanie.
zrób to samChoinka dla minimalisty będzie składała się z zebranych przez Ciebie gałązek. Warto je oczyścić i osuszyć, tak by prezentowały się estetycznie. W zależności od wielkości choinki, którą chcesz wykonać, dobierz ilość patyczków, pamiętając o tym, aby były o podobnej średnicy. Na samym początku pracy przytnij gałązki tak, aby układały się od najdłuższej do najkrótszej. Najdłuższe elementy będą stanowiły podstawę choinki. Układając naprzemiennie 2 patyczki, nałóż klej i mocno dociśnij elementy. Czynność powtórz, aż do momentu, gdy powstanie przestrzenna piramida z gałązek, przypominająca choinkę.

Choinkę możesz przyozdobić, malując ją farbą w sprayu. Warto dobrać kolor dekoracji do aktualnego wystroju świątecznego w mieszkaniu, tworząc spójny komplet. Drewno będzie pięknie wyglądało, mieniąc się odcieniami złota lub drobinkami srebra. Jeśli wolisz bardziej naturalną wersję, farbę w sprayu zamień na sztuczny śnieg i delikatnie oprósz połączone gałązki. Tak wykonana choinka będzie piękną ozdobą salonowego kominka, stołu lub parapetu. Jeśli chcesz ją zwiesić – na czubku choinki zaczep sznureczek. Dzięki haczykom Command ozdobę wygodnie zawiesisz na lampie, szybie okiennej czy ościeżnicy. Po okresie świątecznym dekorację w łatwy sposób usuniesz, nie niszcząc przy tym powierzchni. Samoprzylepny pasek wystarczy pociągnąć w dół, a na lampie lub szybie nie pozostaną żadne ślady kleju.

Porada
Wybierając gałązki zwróć uwagę na fakturę kory – im bardziej różnorodna, tym drzewko będzie ciekawsze. Alternatywą dla naturalnych gałęzi mogą być dostępne w sklepach patyczki do decoupage’u, które także możesz pomalować. Kolejnym pomysłem, tym razem ‘z odzysku’, może być wykorzystanie drewnianych kredek.
lista zakupów
Dodatkowo:

- kilku gałązek
- farby w sprayu w dowolnym kolorze (opcjonalnie może to być sztuczny śnieg)
- haczyków Command - kleju do drewna
- sznurka
- nożyka do przycinania drewna
Odkryj pozostałe inspiracje