INNOWACYJNY SYSTEM MOCOWAŃ

Krótka historia dobrych uczynków #Dekorowanie
zainspiruj się
W świadomości dziecka, święta to czas wyjątkowy – rodzinny, ale przede wszystkim bogaty w upominki. Każde chce być obdarowane prezentami dostarczonymi przez brodatego Mikołaja. Wiadomo jednak, że ten wręcza upominki tylko grzecznym dzieciom. 
27
Rodzice, chcąc zatem zaszczepić u dziecka potrzebę bycia dobrym, uzależniają szczodrość wspomnianej postaci od dobrych uczynków, które w ostatnim czasie dzieci wykonały. Im uczynków jest więcej, tym bardziej zadowolone staje się zarówno dziecko, jak i rodzic. 

Aby frajda była większa i trwała, warto wspomóc dziecko możliwością zapisywania ich na kartkach papieru. W jaki sposób możesz wykonać wraz z dzieckiem galerię jego dobrych uczynków? 

Do wykonania tej ozdoby wystarczą proste, drewniane ramki, kartki i coś do malowania. Na ścianie należy wygospodarować trochę miejsca, aby zmieściło się od 6 do 9 ramek z kartkami A4 wewnątrz. Wykonanie tej ozdoby to zadanie dla pary rodzic-dziecko – pociecha pomaga, rysując na kliku kartkach swoje dobre uczynki, które umieszczamy w ramce. Uwaga! Kilka kartek może być pustych, żeby z upływem czasu dziecko mogło je zapełnić, nawet wówczas, jak już będę wisieć na ścianie. Następnie, za pomocą rzepów Command, wieszamy je w widocznym miejscu. Dzięki temu i Mikołaj, i wszyscy goście wiedzą, że dziecko było grzeczne i zasłużyło na swoje prezenty.
zrób to samZacznij od przygotowania ramek. Tak jak wspomnieliśmy, nie muszą mieć one takich samych wymiarów. Możesz przygotować jedną ramkę o wielkości A4, drugą A5, a trzecią jeszcze mniejszą.

Kiedy komplet ramek jest już przygotowany, czas na wypełnienie każdej z nich kartkami. Zmierz długość oraz szerokość każdej z ramek, następnie odrysuj zapisane wymiary na kolorowych kartkach. Każdy odrys wytnij nożyczkami, a następnie przyłóż do ramki upewniając się, że kartka idealnie do niej pasuje. Część kartek przeznacz dla dziecka, by narysowało na nich swoje dobre uczynki, klika pozostaw pustych.

Tak przygotowane, papierowe wypełnienie włóż do ramki i przypnij zaciskami. Jeśli takich nasza ramka nie posiada, możesz przypiąć kartki pinezkami lub przymocować klejem uniwersalnym do papieru i drewna.

Nasze kolorowe ramki są już gotowe, czas na przymocowanie ich do ściany. Aby wykonać to w sposób nie uszkadzający jej struktury, przygotuj wcześniej paski samoprzylepne Command. Po świętach dekorację będzie można zdjąć bezinwazyjnie.

Paski naklej na dolne, górne oraz boczne ścianki ramek, a następnie odklej papier ochraniający je od strony zewnętrznej. Ramkę przyłóż mocno do ściany, dociśnij i chwilę przytrzymaj. Gotowe.

Teraz Twoje dziecko może rozpocząć tworzenie historii dobrych uczynków. Kto wie, może już pierwszego dnia zapisze wszystkie wolne karteczki?

Porada 
Zanim pozwolisz dziecku chwycić ramkę w dłonie, upewnij się, że jest ona całkowicie gładka, a na jej powierzchni nie ma „zadziorów”. W razie, gdyby drewno ramki miało postrzępioną strukturę, przetrzyj ją delikatnie papierem ściernym, a następnie wyczyść suchą ściereczką. 

lista zakupów
Dodatkowo:

- dowolnej liczby ramek do zdjęć
– od kilku do kilkunastu (mogą mieć różny kształt, kolor)
- grubych, kolorowych kartek papieru – może być to blok techniczny
- kredek świecowych, pasteli, farb, pisaków – w zależności od tego, czym Twoje dziecko najbardziej lubi rysować
- nożyczek, kleju uniwersalnego, drobnego papieru ściernego

Odkryj pozostałe inspiracje