INNOWACYJNY SYSTEM MOCOWAŃ

Zrób sobie zimę! – Ozdoba do zawieszenia na oknie #Dekorowanie
zainspiruj się
Podobno nie ma dwóch takich samych płatków śniegu. Każdy jest inny, każdy zachwyca idealną symetrią i ma w sobie coś magicznego. Zobacz, jak wykonać inspirowaną ich wzorem zimową girlandę na okno i przenieść bajkową scenerię do swojego domu.
28
Pomysł na girlandę jest bardzo prosty, ale jego rezultaty potrafią oczarować. Do wykonania ozdoby możesz zaangażować najmłodszych – wycinanie fantazyjnych wzorów to świetna, wspólna zabawa.

Porada
 
Usunięcie haczyków Command jest bezpieczne dla szyby – łatwo je od niej odkleisz bez pozostawiania śladów. Dzięki paskom uzupełniającym możesz je ponownie użyć do tworzenia na przykład karnawałowych lub wielkanocnych dekoracji domu. zrób to sam1. Przygotuj kartoniki lub kartki papieru, wytnij z nich kwadraty 10 x 10 cm. Papier może być biały lub kolorowy. Ilość płatków śniegu na girlandzie również zależy od Ciebie.

2. Każdą kartkę złóż trzykrotnie – 2 razy w połowie, 1 raz po przekątnej – nie zaginając mocno jej brzegów.

3. Wytnij z nich fantazyjne wzory (ważne, aby nie przeciąć całkowicie najgrubszych brzegów poskładanych kartek). Wycinając śnieżynki, nie musisz trzymać się szablonu. Dużo nacięć i detali na kartce stworzy po jej rozłożeniu niepowtarzalną, ażurową gwiazdkę. Jeśli jednak któraś spodoba Ci się szczególnie, możesz ją łatwo odtworzyć. Potraktuj pierwszy, wycięty wzór jako szablon dla pozostałych. Jak to zrobić? Po ponownym złożeniu śnieżynki, odrysuj jej kontur na reszcie poskładanych kartek i wycinaj według powstałego szablonu.

4. Płatki śniegu włóż na jakiś czas, najlepiej na noc, pod grube i ciężkie książki. To je ładnie rozprostuje. Możesz je też dowolnie udekorować, na przykład brokatem w kleju lub ozdobnymi aplikacjami.

5. Gdy gwiazdki są już gotowe, czas na przytwierdzenie ich do okna. To banalnie proste. Przyklej do szyby lub górnej ramy skrzydła okiennego, trzy (albo więcej) haczyki Command. Pamiętaj tylko, aby przytwierdzić je w równych odstępach od siebie. Ponieważ są przezroczyste, całość będzie wyglądać estetycznie.

6. Przewlecz gwiazdki przez przezroczyste żyłki. Ich długość będzie zależała od wysokości okna. Wycinanki przymocuj do żyłki klejem szybkoschnącym. Następnie zawiąż żyłki z gwiazdkami na haczykach. Haczyki przyklejone do szyby nie przeszkadzają przy otwieraniu lub uchylaniu okna.

7. Gotowe! Dekoracja prezentuje się rewelacyjnie podczas słonecznych dni. Również po zmroku, gdy oświetlają ją światła uliczne, wygląda bajecznie. Porada Usunięcie haczyków Command jest bezpieczne dla szyby – łatwo je od niej odkleisz bez pozostawiania śladów. Dzięki paskom uzupełniającym możesz je ponownie użyć do tworzenia na przykład karnawałowych lub wielkanocnych dekoracji domu.


lista zakupów
Dodatkowo:

- biały lub kolorowy papier
- nożyczki
- przezroczysta żyłka
- klej szybkoschnący
- opcjonalnie: brokat w kleju
Odkryj pozostałe inspiracje