INNOWACYJNY SYSTEM MOCOWAŃ

Kocham Święta #Dekorowanie
zainspiruj się
Na święta Bożego Narodzenia czekamy niemal cały rok. Pierwsze ich oznaki pojawiają się już w połowie listopada, dając przedsmak niepowtarzalnej, świątecznej atmosfery. By otaczała nas jak najdłużej, także w domach, dbamy o niecodzienną aranżację. Świąteczne pomysły na wystrój domu nie muszą ograniczać się do kilku świerkowych gałęzi czy bombek. Oto jedna z inspiracji.
31
Porada 
Tak przygotowany stroik to tylko podstawowa wersja tego rodzaju dekoracji. Możesz ją urozmaicić na wiele sposobów, które zależne są jedynie od Twojej wyobraźni. Dobrym pomysłem może być umieszczenie na poszczególnych gałęziach stroikowej choinki niewielkich, portretowych zdjęć członków rodziny – na wzór drzewa genealogicznego.
zrób to samPracę zacznij od zebrania podobnych wizualnie gałęzi. Ich długość powinna być większa niż szerokość ramki, w której je umieścisz. Dzięki temu będziesz w stanie dociąć je do odpowiednich wymiarów i idealnie wpasować w obramowanie.

Użyj sekatora lub nożyc, aby przyciąć gałęzie. Kolejne fragmenty dopasowuj do najdłuższej gałęzi, którą umieścisz na samym dole. Należy ją lekko zgiąć z obu stron, tak aby zmieściła się w ramce, dotykając jej wewnętrznych brzegów. Każda następna gałąź powinna być o około 2-4 cm krótsza od poprzedniej.


Kiedy uzyskasz niezbędną ilość gałęzi, tj. będzie ona wystarczająca do wypełnienia ramki na całej jej długości, ułóż wstępnie wszystkie elementy tak, aby przypominały choinkę, każdy z nich odginając delikatnie ku górze z obu stron.

Następnie odłóż gałęzie i w docelowych miejscach ich usytuowania (możesz je oznaczyć ołówkiem) zamocuj przezroczyste paski wymienne Command. Kiedy paski będą gotowe do użycia, przyklej do nich kolejne gałęzie, zaczynając od samego dołu.

Stroik jest już praktycznie gotowy. Teraz pozostaje jedynie wybrać miejsce, w którym chcesz go umieścić. W tym przypadku wybór może paść na: ścianę, drzwi wewnętrzne lub zewnętrzne czy też dowolnie wybrany mebel. Instalacji gotowej ramki ze stroikiem dokonasz przy użyciu rzepów do wieszania obrazów Command, które umieścisz na wybranej powierzchni za pomocą mechanizmu jeden „klik”. Dzięki temu, już po Świętach, dekorację będzie można bezinwazyjnie zdjąć ze ściany.


lista zakupów
Dodatkowo:

- suchych, lecz niezbyt łamliwych gałęzi (ilość zależna od preferowanej wielkości stroika)
- sekatora lub nożyc do gałęzi
- ramki do obrazów/zdjęć
Odkryj pozostałe inspiracje