INNOWACYJNY SYSTEM MOCOWAŃ

3, 2, 1, 0… start, czyli własny kalendarz adwentowy #Dekorowanie
zainspiruj się
Adwent to czas, który poświęcamy na przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Radosne oczekiwanie spędzone na zakupach, generalnych porządkach czy przyrządzaniu potraw warto sobie umilić, przygotowując wcześniej nietypowy kalendarz adwentowy. Oto nasza propozycja.
32
Kalendarz adwentowy posłuży nie tylko do odliczania czasu do Wigilii. Codziennie dostarczy także dawkę ulubionych słodkości, a do tego będzie również oryginalną ozdobą, wprowadzającą do mieszkania nastrój wyczekiwanych świąt.

Porada 

Do wykonania kalendarza adwentowego wybierz mocno trzymające przezroczyste haczyki, które przeznaczone są do wieszania ozdób. Nie będą odznaczały się na powierzchni, a gdy nadejdzie odpowiedni czas, łatwo je odkleisz i wykorzystasz ponownie. 


zrób to samKalendarz adwentowy obejmuje 24 dni – przygotuj więc tyle samo sznureczków i łakoci. Jeśli posiadasz jedną, większą szpulę nici lub długą wstążkę, podziel je tak, by otrzymać 24 części. Nie muszą one być idealnie równe – różnej długości zawieszki będą dodawały kalendarzowi dynamiki i uroku.

Następnie do każdego ze sznureczków przywiąż słodycze – jeśli chcesz wykorzystać pierniki lub ciastka, wykonaj w nich otwory, przez które przewleczesz nić. Tak samo możesz postąpić w przypadku opakowanych cukierków – tutaj otwór wykonaj w papierku. Po przeciągnięciu sznurków przez otwory, zwiąż ze sobą oba ich końce.

Teraz pozostaje tylko przyporządkować każdą z zawieszek do odpowiedniego dnia miesiąca. W tym celu wydrukuj na kartce papieru cyfry od 1-24 – następnie wytnij je, nadając papierowi formę kół. Możesz również własnoręcznie wykaligrafować cyfry na wyciętych wcześniej krążkach papieru. Gotowe cyferki przyklej do sznureczków. Wszystkie zawieszki są już gotowe.

Umieszczenie kalendarza w wybranym miejscu
Wybierz miejsce, w którym chcesz powiesić dekorację – na przykład ścianę lub stabilny mebel. Następnie do czystego i suchego podłoża zacznij przyklejać haczyki Command. Możesz rozlokować je w jednej linii, jeden obok drugiego, po skosie, ale też w dowolnej wybranej przez Ciebie konfiguracji.

Gdy haczyki są już stabilnie umocowane, wystarczy umieścić na nich przygotowane wcześniej zawieszki. Tutaj również możesz postąpić według swojego uznania. Poszczególne elementy możesz przywiesić w kolejności, jaką wyznaczają umieszczone na nich cyfry, ale sprawdzi się także pełna dowolność. Konieczność wyszukiwania każdego dnia odpowiedniej zawieszki będzie dodatkową atrakcją dla najmłodszych.

lista zakupów
Dodatkowo:

- ulubione łakocie, np. cukierki, ciasteczka, pierniki, itp.
- sznurek, nitka lub wstążka
- kartki z cyframi w przedziale 1-24
- klej
Odkryj pozostałe inspiracje