INNOWACYJNY SYSTEM MOCOWAŃ

Talerze nie tylko na suszarce! #Dekorowanie
zainspiruj się
Ten długo oczekiwany dzień macie w końcu za sobą – właśnie wprowadziliście się do nowego mieszkania. Wszystko jest nowe i czyste, ale jeszcze nie do końca wygląda tak, jak sobie wymarzyliście – brakuje ulubionych pamiątek i dekoracji, dla których nie znaleźliście jeszcze miejsca. To doskonały moment na ozdobienie ściany w kuchni lub jadalni – wykorzystajcie to, co macie i zaskoczcie wszystkich gości, którzy już ustawiają się w kolejce, by zobaczyć Wasze nowe M.
49
Po raz kolejny przechadzacie się po nowym mieszkaniu – podziwiacie świeżą, pachnącą czystością łazienkę, romantyczną sypialnię i widok z balkonu. Wciąż jesteście pod wrażeniem eleganckich mebli kuchennych, dużego stołu w jadalni i lśniących sprzętów AGD, których nie zdążyliście jeszcze nawet wypróbować. Towarzyszy Wam jednak wrażenie, że czegoś tu brakuje… No tak, to ściany świecą pustką! Oprawione w ramki zdjęcia i stary rodzinny obraz nie pasują do wystroju kuchni? To nic – przeszukajcie nierozpakowane kartony i przejrzyjcie Waszą zastawę stołową. Wśród niesparowanych talerzy znajdziecie też może efektowe i typowo ozdobne egzemplarze, które leżą latami w szafkach, bo przecież szkoda używać ich na co dzień. W połączeniu z rzepami Command, które posłużą do ich umocowania, będą miały swoje 5 minut – i to ani nie na stole, ani nie na suszarce!
zrób to samObejrzyjcie dokładnie zastawę stołową i wybierzcie talerze, które chcecie wykorzystać – mogą mieć różne rozmiary, kolory i wzory. Sprawdzą się zarówno duże talerze obiadowe, jak i małe talerzyki kawowe – w razie potrzeby umyjcie je lub wytrzyjcie z kurzu, żeby lśniły jak całe mieszkanie.

Teraz przyjrzyjcie się kuchni oraz jadalni i zdecydujcie, w którym miejscu chcecie przymocować talerze – dobrym wyborem będzie np. ściana nad stołem, gdzie dekoracja będzie doskonale widoczna.

Od spodu talerzy przyklejcie rzepy Command – w żaden sposób nie uszkodzą ani zastawy, ani ściany, a w dodatku będziecie mogli łatwo je odkleić, by zmienić wystrój.

Zacznijcie mocować talerze do ściany – ich konfiguracja może być dowolna. Jeśli chcecie osiągnąć efekt dynamiki, niech talerze tworzą nieregularną formę, a jeżeli zależy Wam na ładzie i porządku, przymocujcie je na np. na planie koła lub prostokąta. Gotowe!

Porada
Do wykonania tego typu dekoracji doskonale sprawdzą się okrągłe talerze, ale równie dobry efekt
Odkryj pozostałe inspiracje