INNOWACYJNY SYSTEM MOCOWAŃ

Tylko dla kobiet, czyli party w damskim stylu #Dekorowanie
zainspiruj się
Na palcach możesz policzyć dni, które dzielą Cię od stanięcia na ślubnym kobiercu? A możesz już niedługo na świat przyjdzie nowy człowiek Twojej rodziny? Obie okazje są dobre, by spotkać się w damskim gronie i świętować wyjątkowe chwile. Zobacz, jak przygotować salon na przybycie przyjaciółek i dodać mu uroczego, kobiecego charakteru.

Planujesz kameralny wieczór panieński we własnym domu albo organizujesz baby shower? To doskonała okazja, żeby przygotować niecodzienną dekorację domu i zmienić wystrój wnętrz. Kup kilka balonów, kolorowe tasiemki i biały sznurek – stworzysz z nich elegancką oprawę spotkania, która zmieni Twój salon w romantyczny i elegancki pokój. Nie zapomnij też o haczykach Command – dzięki nim dekoracje z balonów i przygotowaną girlandę powiesisz w kilka chwil, a potem szybko zdejmiesz bez ryzyka zniszczenia powierzchni. Gotowa na party w damskim stylu?
52
.
zrób to sam


Wybierz kącik, który będzie pełnił rolę małego barku z przekąskami i napojami. Dobrym miejscem będzie np. komoda albo kredens. Nie przejmuj się stojącymi na meblu pamiątkami, dekoracjami czy porcelaną – wcale nie musisz ich ściągać.

Nadmuchaj balony – wybierz te w pastelowych, subtelnych kolorach, np. perłowe i srebrne. Ponad kredensem przyklej do ściany 5 przezroczystych haczyków, do których następnie przyczep balony.

Teraz zajmij się girlandą. Weź sznurek i utnij go na taką długość, abyś mogła swobodnie i luźno przymocować go do dwóch rogów kredensu. Pastelowe wstążki i tasiemki i potnij na różnej długości paski i przywiąż do sznurka.

Kiedy girlanda będzie gotowa, sięgnij po 2 maleńkie haczyki Command i przyklej je po obu stronach kredensu – nie uszkodzą mebla i nie pozostawią na nim śladów po kleju, a dodatkowo nie będą rzucać się w oczy. Teraz przywiąż do nich oba końce girlandy, która stworzy delikatną przesłonę dla zastawy stołowej i innych akcesoriów ustawionych na półkach.

Na koniec ustaw w pobliżu kredensu mały stolik z filiżankami i wazon z bukietem świeżych kwiatów, a tuż przed przybyciem gości zaparz kawę i rozłóż na talerzykach pachnące wypieki. I pamiętaj, to impreza tylko dla kobiet!

Porada
Do wykonania romantycznej girlandy możesz wykorzystać także niepotrzebne już fragmenty koronki, gipiury albo ozdobne aplikacje, które znajdziesz w szufladzie. Doskonale urozmaicą dekorację złożoną z tasiemek i wstążek.
Odkryj pozostałe inspiracje