biuro w odcieniach szarości i korkowe dekoracje naścienne

ZAINSPIRUJ SIĘ

Przeprowadzasz się z dużą częstotliwością i potrzebujesz szybkich patentów na to, by nadać nowemu lokum Twoich cech? Szukasz sposobów na zagospodarowanie nowego domu o wysokich, pustych ścianach? A może wręcz przeciwnie – musisz ograniczać się, gdy chodzi o miejsce i budżet, dlatego szukasz inspiracji, jak udekorować swoje ściany niewielkim nakładem kosztów i wykorzystać do maksimum każdą wolą powierzchnię w nowym mieszkaniu? Oto garść pomysłów dla Ciebie!

ZRÓB TO SAM!

  1. Półeczka na klucze i dokumenty do auta. Co dzień rano wielu z nas przeszukuje kieszenie i torebki w poszukiwaniu swojego kompletu kluczy. A gdyby tak mieć w przedpokoju magiczną półeczkę tylko na klucze i dokumenty do auta? Wtedy wystarczy wyrobić sobie nawyk odkładania ich w jedno miejsce po wejściu do domu i kłopot z głowy! Niewielka drewniana skrzynka z wkręconymi haczykami na klucze, przytwierdzona specjalnym rzepem do montażu bezinwazyjnego do ściany, pomalowana w ulubiony kolor skutecznie zachęci Cię do odkładania kluczy na miejsce!
  2. Półka na pamiątki i bibeloty. Z pojedynczych deseczek lub grubszej tektury z łatwością skleisz kilka półek w dowolnym kształcie i rozmiarze. Przytwierdzone rzepami do montażu bezpośrednio do ściany stworzą przyjemne miejsce na bibeloty i pamiątki z podróży, bez zajmowania miejsca na te rzeczy na komodzie czy biurku!
  3. Butelkowe wariacje. Recykling i branża home decor tak naprawdę bardzo się lubią i uzupełniają. Jeśli zdarza Ci się mieć wyrzuty sumienia przy wyrzucaniu szklanych butelek w pięknych kształtach – to zatrzymuj je! Pomalowane sprayem lub ozdobione w dowolny sposób konopnym sznurkiem, koronką czy cekinami mogą stworzyć fantazyjne dekoracje na parapet lub wazony na pojedyncze kwiaty!
  4. Skrzynka na biżuterię. Bardzo łatwy sposób na uporządkowanie plączącej się biżuterii to niewielka skrzynka z przykręconymi małymi haczykami – do kupienia w sklepach z akcesoriami DIY. Przytwierdzona do ściany, pozwala wygodnie odwieszać kolczyki, naszyjniki czy bransoletki zaraz po ich zdjęciu i uniemożliwia ich splątywanie się ze sobą! Rzepy do montażu takiej skrzynki ułatwią jej instalację bez potrzeby wiercenia otworów.
  5. Wiszące dekoracje roślinne na balkonie. Żarówki z mini ogródkiem wewnątrz lub samodzielnie wyhodowany ogródek w butelce – to wspaniała ozdoba dla Twojego balkonu! Aby umieścić tego typu instalacje balkonowe, skorzystaj ze specjalnych haczyków do montażu zewnętrznego bez użycia gwoździ!
  6. Dekoracje z korków po winie. Korek jest wspaniałym materiałem do tworzenia dekoracji w stylu prowansalskim czy skandynawskim. Tak naprawdę ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Może skusisz się na wrzucanie zużytych korków do ozdobnego gąsiora w celu stworzenia takiej „dekoracji z odzysku”? A może ułożysz z pociętych korków fantazyjny obraz? To kolejny powód, by pokochać czerwone wino!
  7. Domowe girlandy. Tworzenie ciekawych girland z papieru, włóczki, kolorowych piór, suszonych owoców czy innych materiałów może być świetnym pomysłem na zabawę razem z dziećmi. A jak je później przytwierdzić do ściany? Najlepiej użyć do tego celu któregoś z systemów montażu bezinwazyjnego.
  8. Organizer na kable. Plączące się pod biurkiem kable to już przeżytek, podobnie jak owijanie kabla od kosiarki wokół niej. Organizer na kable przytwierdzony rzepem do ściany pozwoli owinąć kable i trzymać je poza zasięgiem wzroku czy wścibskich małych rączek.
  9. Narzędzia w równym szyku. Domowy warsztat lub garaż mogą wymagać pewnego uporządkowania. Ścienne organizery na narzędzia to dobry pomysł, aby każdy śrubokręt i klucz leżał na swoim miejscu.
  10. Organizer na bieżące dokumenty. Często w domu brakuje miejsca, aby położyć rachunki do zapłacenia, nieotwarte przesyłki czy listy zakupów. Organizer w postaci deseczek złożonych pod kątem przytwierdzony rzepami do montażu na ścianie w przedpokoju z pewnością rozwiąże ten kłopot!

Drobne kolorowe dekoracje wnętrza oraz liczne półeczki na drobiazgi montowane na ścianach pozwalają w szybki, łatwy i niemal bezkosztowy sposób uporządkować i upiększyć mieszkanie!