kontakty na czerwonej ścianie i podłączony biały kabel

ZAINSPIRUJ SIĘ

Kable plączące się po podłodze i zwisające z gniazdek to zmora w każdym domu. Narażają one na niebezpieczeństwo – łatwo je przypadkowo wyrwać z gniazdka, uszkodzić, a nawet zrobić sobie krzywdę. Rozplątywanie kabli to z kolei istna udręka – czy jest w ogóle sposób, by temu zaradzić? Tak – nawet całkiem sporo!

ZRÓB TO SAM!

  1. Rolki po papierze toaletowym – zwinięte, luźne kable lub te od nieużywanych sprzętów można włożyć w puste rolki po papierze toaletowym, których w żadnym domu nie brakuje. Dużo łatwiej jest wtedy wyjąć je z pudełek bez rozplątywania!
  2. Kable w jednym rządku – często używane kable, na przykład te od ładowarek, podpięte do jednego rozgałęziacza, można wpiąć w specjalny organizer. Wtedy wszystkie końcówki będą leżały w jednym miejscu, więc łatwo będzie je zlokalizować!
  3. Opaski z rzepem na kable – w przypadku konieczności poukładania większej liczby kabli pod biurkiem, warto spiąć poszczególne ich grupy specjalną opaską z rzepem. Dzięki temu łatwiej będzie je posortować lub po prostu trzymać w jednym pęczku.
  4. Kable na uchwytach – specjalne samoprzylepne uchwyty na kable istnieją po to, by przytwierdzić do ściany długie, wiszące kabelki. To szczególnie przydatne w kuchni, gdzie sprzęty zwykle mają swoje stałe miejsce, a ich kable po prostu zwisają i stanowią zagrożenie.
  5. Uchwyty na długie kable – urządzenia takie jak kosiarka mają zwykle długie kable, których zwijanie jest kłopotliwe. Przy odpowiednim zwinięciu można oszczędzić sobie kłopotu długotrwałego rozwijania. Aby prawidłowo ułożyć zwoje kabla względem siebie, przyda się specjalny uchwyt na kabel do mocowania na ścianie na dowolnej wysokości. To pozwoli oszczędzić miejsce w garażu lub składziku i czas na rozplątywanie kabla.
  6. Organizacja przy biurku – przytwierdzając niewielkie haczyki lub uchwyty na kable do brzegów biurka lub ekranu komputera, zyskasz miejsce do odwieszania słuchawek komputerowych. Możesz też poprowadzić wzdłuż blatu biurka kable od klawiatury, głośników czy ekranu, aby zapobiec codziennemu zahaczaniu nogami o kable pod biurkiem.
  7. Kolorowe kabelki­ – oznaczając kabelki kolorowymi taśmami lub maleńkimi klamerkami do włosów, można z łatwością dociec, który kabelek jest do ładowarki, a który do zrzucania danych, nawet gdy mają identyczne końcówki.
  8. Kabelki z dala od zwierząt – jeśli w domu mieszkają chomiki lub króliki albo małe kotki, nigdy nie można mieć pewności, że kable od elektroniki są stuprocentowo bezpieczne. Ułożenie ich poza zasięgiem małych ząbków i przytwierdzenie specjalnymi uchwytami do ściany powinno rozwiązać problem.
  9. Fantazyjne kablowe instalacje – konieczność posiadania okablowanych sprzętów można wykorzystać, tworząc ciekawe instalacje ścienne. Kable biegnące od urządzenia przytwierdzonego specjalnymi rzepami do nieinwazyjnego montażu do ściany, do gniazdka lub komputera, warto poprowadzić w fantazyjny sposób, używając uchwytów do kabli. To ekstra patent na modernistyczną dekorację ścienną!
  10. Kable od TV i Internetu – aby zabezpieczyć kable od telewizji, Internetu czy telefonu stacjonarnego, można zastosować specjalne listwy przypodłogowe. Są one bardzo dyskretne i pozwalają bezpiecznie manewrować meblami wokół biegnących przy podłodze lub ścianie kabli.

Uporządkowanie kabli w domu to pierwszy krok ku zwiększeniu bezpieczeństwa własnego, swoich dzieci oraz zwierząt domowych. Kable wyrywane z kontaktów łatwo ulegają uszkodzeniu, a oprócz tego stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Specjalne organizery do kabli i uchwyty pozwalają dowolnie manipulować kabelkami i zwiększać bezpieczeństwo domowników. Są łatwe w montażu i demontażu – to ich kolejna zaleta!