Zdjęcia lubimy nie tylko robić sobie i wszystkim dookoła, by później umieszczać je na portalach społecznościowych i dzielić się z przyjaciółmi swoimi przeżyciami. Przyjemne jest także otaczanie się fotografiami z najpiękniejszych chwil swojego życia we własnym domu. Dzięki temu te najpiękniejsze wspomnienia mogą być z nami na stałe!

Jeśli nie w komputerze, to gdzie?

Dostęp do fotografii cyfrowej sprawił, że możemy niemal bez opamiętania pstrykać fotki z każdego wakacyjnego wyjazdu, rodzinnych wyjść czy robić spontaniczne selfies z przyjaciółmi. Fajnie byłoby, gdyby te najlepsze i budzące najwięcej wspomnień fotki znalazły się nie tylko na dyskach naszych komputerów, ale przede wszystkim w naszym najbliższym otoczeniu! W pomieszczeniu, w których lubimy przebywać z rodziną i przyjaciółmi, czyli w salonie warto urządzić minigalerię fotek, które będzie się wymieniało co jakiś czas!

Galeria zdjęć wymiennych – co to takiego?

W galeriach sztuki co jakiś czas prezentowane są różne tematyczne dzieła znanych malarzy lub fotografów. Aby móc zaprezentować zainteresowanym osobom dzieła pochodzące od różnych artystów, co jakiś czas dokonuje się totalnej wymiany wszystkich eksponatów. Powoduje to, że można wielokrotnie przychodzić do tej samej galerii i za każdym razem oglądać coś nowego! Fajnie jest zrobić coś podobnego w swoim własnym salonie. Galeria zdjęć wymiennych będzie miłym dla oka, zmieniającym się akcentem w życiu wszystkich domowników.

Co jakiś czas wszystkie zdjęcia z galerii będą wymieniane na nowe – na przykład z ostatnich wspólnych wakacji, wesela, rodzinnego grilla czy świątecznych spotkań. Okazji, by robić sobie fotki, jest mnóstwo! Warto je później wyeksponować później nie tylko dla siebie samych, ale również dla osób, które będą nas odwiedzać w salonie!

Gdzie umieszczać wymienne fotki?

Po wydrukowaniu wybranych kilkunastu fotografii na papierze do zdjęć trzeba je gdzieś umieścić. Można zrobić to za pomocą pojedynczych ramek do zdjęć umieszczanych obok siebie w ciekawych konfiguracjach na ścianie. Galerię wymiennych zdjęć można też urządzić w specjalnych dużych ramkach na zdjęcia do kolażu w ciekawym kształcie.

Ale to nie wszystkie pomysły! W sprzedaży w wybranych sklepach meblowych dostępne są tak zwane „półki na pocztówki”, które idealnie sprawdzają się także jako miejsce do ekspozycji ulubionych zdjęć – bardzo łatwo się je wkłada i wyjmuje. Puść wodze fantazji – galerię można równie dobrze stworzyć z tablicy korkowej, do której będzie się przypinać zdjęcia, czy z tablicy magnetycznej, w której oprócz zdjęć ważną rolę będą też pełniły kolorowe magnesy!

Jak przytwierdzić galerię zdjęć do ściany?

Bardzo ważne jest, aby taką galerię zdjęć można było przywiesić w dowolnym miejscu na ścianie, bez robienia w niej dziur i wbijania gwoździ. Dzięki temu oszczędzimy ścianę. Można tak zrobić przy pomocy specjalnych systemów do nieinwazyjnego montażu – taśm, rzepów i haczyków.

W przypadku wymiennej galerii najlepiej sprawdzą się rzepy. Dzięki specjalnej konstrukcji taką ramkę na zdjęcia lub tablicę można oderwać od rzepu przyklejonego do ściany, podmienić fotki i przytwierdzić ramkę do ściany z powrotem, sczepiając ze sobą rzepy. Systemy montażu bezinwazyjnego są bardzo proste w użyciu i bezpieczne. Z powodzeniem można je wykorzystać razem z dziećmi do zabawy w urządzanie rodzinnej galerii fotografii na ścianie!