dekoracja z talerzy

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Kiedyś bardzo popularna i oryginalna ozdoba ścian w kuchni czy jadalni przeżywa swój renesans. Mowa o kompozycjach z kolorowych talerzy efektownie ułożonych na ścianach. To doskonały pomysł na dekorację każdego pomieszczenia – wystarczy tylko dobrać motyw przewodni i wzór talerzy, aby stworzyć niezwykłą ozdobę wnętrza.

Najczęściej dekoracje z talerzy stosuje się w kuchni, w jadalni lub w przedpokoju. Na ścianie mogą zawisnąć płaskie, małe talerzy lub niewielkie miseczki. W jednym lub kilku kolorach oraz o różnych kształtach.

ZRÓB TO SAM!

Od naszej wyobraźni zależy, w jaki sposób rozmieścimy je na ścianie: w formie złożonej kompozycji, w jednej linii czy pojedynczo. Z talerzy stworzymy oryginalną i piękną ozdobę, a jednocześnie możemy wykorzystać ten pomysł na zachowanie wspomnień.

Talerze to doskonała pamiątka z podróży. Możemy z każdej wycieczki przywozić talerzyk i dokładać go do ściennej dekoracji. Patrząc na każdy z nich, będziemy pamiętać o wyjątkowych momentach, które przeżyliśmy w czasie podróży.

A może chcemy zachować wspomnienie z dzieciństwa naszego dziecka i umieścić talerzyki z postaciami z bajek w jego pokoju? Albo po prostu podoba nam się taki rodzaj ozdabiania ścian i chcemy wyeksponować kilka efektownych talerzy z Bolesławca.

Montaż talerzyków na kilku lub kilkunastu gwoździach może być kłopotliwy z uwagi na konieczność wiercenia otworów. Jeśli nasza koncepcja się zmieni, będziemy musieli je szpachlować. Z pomocą przychodzą produkty Command, które nie tylko łatwo i szybko umieścimy na ścianach, ale w razie konieczności równie bezproblemowo je usuniemy. Rzepy Command bardzo mocno trzymają się ściany i utrzymują przedmioty o wadze nawet do 4 lub do 7 kg.

Prace krok po kroku

Dekoracja z talerzy może zdobić nie tylko pustą ścianę w kuchni lub jadalni. Doskonale wyglądać będzie nad komodą w przedpokoju lub nad sofą w salonie. Kolorystykę i wzory dopasujmy do aranżacji wnętrza, aby całość tworzyła ciekawą, unikalną kompozycję.

 1. Czego potrzebujemy?
 • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
 • rzepy Command
 • kolorowe talerzyki

 1. Zanim rozpoczniemy właściwe mocowanie, warto jest zaplanować dekorację na ścianie. Odmierzyć odległości, ustalić, jak talerze mają być ułożone, z jakimi odstępami, w jakiej kompozycji – to wszystko ułatwi nam późniejszą pracę. Możemy najpierw rozłożyć naczynia na białej kartce na podłodze, a następnie „odrysować” ją na ścianie.

 1. Nie zapomnijmy, że pracę musimy rozpocząć od oczyszczenia i odtłuszczenia powierzchni. Zrobimy to za pomocą ściereczki nasączonej alkoholem. Po przetarciu zostawiamy ścianę do całkowitego wyschnięcia.

 1. Zawsze podczas prac postępujemy zgodnie z instrukcją z opakowania rzepów Command. Rozpoczynamy od przygotowania rzepów poprzez połączenie ze sobą dwóch elementów.
  W zależności od tego, jak ciężkie i duże talerze będziemy wieszać, możemy wybrać mniejsze lub większe rzepy. Łączymy je równo aż do charakterystycznego „kliknięcia”.

 1. Następnie odklejamy papierek ochronny z jednej strony i dociskamy rzep do ściany przez ok. 30 sekund. Zrywamy folię zabezpieczającą z drugiej strony i dociskamy talerz do rzepów. Teraz delikatnie rozdzielamy rzepy, zostawiając część na ścianie, a część na talerzu. Odczekujemy min. godzinę, aby klej mocno zawiązał.

 1. Dopiero po tym czasie łączymy rzepy, tym samym zawieszając talerze na ścianie. Tworząc różnorodne kompozycje, możemy w międzyczasie zmieniać wygląd ściany, podmieniając na niej talerze lub zmieniając kształt kompozycji.

Leave a Reply