tablica korkowa leżąca na stole

ZAINSPIRUJ SIĘ

Podczas pracy często musimy coś zapisać, zanotować datę spotkania czy przypomnienie o ważnych zadaniach. W takiej sytuacji niezbędna jest tablica korkowa, na której przypniemy kolorowe karteczki. Możemy wykorzystać ją dodatkowo jako miejsce na hasła motywacyjne, pamiątki czy ważne cytaty. Jak stworzyć taką tablicę i zamontować ją nad biurkiem?

ZRÓB TO SAM!

 

Tablica korkowa sprawdza się nie tylko w biurze, ale także w domowej pracowni, w pokoju dziecka czy nawet w kuchni. Możemy przypiąć do niej najważniejsze notatki, dzięki czemu są one widoczne i zapisane treści nie ulecą nam z pamięci. Taka tablica pełni funkcję przypominającą, ale także estetyczną, dlatego warto zorganizować ją zgodnie z naszymi potrzebami i poczuciem stylu. Warto przypiąć do niej nie tylko karteczki z datami czy ważnymi informacjami, ale także te wywołujące miłe wspomnienia czy motywujące nas do pracy. Co może znaleźć się na tablicy korkowej? Zdjęcia z wakacji, cytaty i hasła wycięte z gazet, listę „to do”, ale także akcesoria, które zawsze gubią się na biurku, np. nożyczki, zszywacz czy słuchawki. Wszystko przypinamy kolorowymi pinezkami, żeby tablica była ciekawa i prezentowała się oryginalnie.

Prace krok po kroku

Wielkość tablicy korkowej dostosujmy do naszych potrzeb. Jeśli przypinamy jedynie niewielkie karteczki i małe wycinki, wystarczy niewielka powierzchnia, ale gdy tablica służy do zawieszania większych kartek, np. faktur do opłacenia, warto zamontować dużą. Oczywiście należy dopasować rozmiar do posiadanej ściany i możliwości. Tablica nie naruszy powierzchni i w każdej chwili będziemy mogli ją zdemontować bez nieestetycznych śladów. Nawet jeśli okaże się, że zmieniamy pracę lub miejsce przy biurku, to tablicę możemy zdjąć całkowicie lub zabrać ze sobą.

1. Zawsze zanim zaczniemy montaż, warto zaplanować, gdzie ma znaleźć się tablica, ile miejsca na nią potrzebujemy i czy wygodnie będzie nam do niej sięgać, przyczepiać karteczki, itp. Najlepiej, żeby znalazła się na wysokości oczu i na wyciągniecie ręki. Może być naprzeciwko albo po prawej lub po lewej stronie biurka. Linijką lub poziomicą sprawdzamy, czy będzie wisiała równo.

2. Ścianę przecieramy ściereczką z alkoholem. Dzięki temu usuniemy zanieczyszczenia i tłustą warstwę, co pozwoli na mocne przyleganie rzepów lub haczyków Command.

3. Następnie postępujemy zgodnie z opisem na opakowaniu rzepów lub haczyków. Jeśli chcemy zastosować te drugie, niezbędne będą dodatkowe zaczepy na tablicy. Jeśli ich nie ma, najlepszym rozwiązaniem będą rzepy. Łączymy dwa ze sobą, aż „klikną”, przesuwamy dokładnie palcami po połączonych rzepach.

4. Zdejmujemy folię ochronną i dociskamy rzep do ściany, przyciskamy przez około 30 sekund. Tak samo postępujemy z drugą stroną, po czym odklejamy warstwę ochronną i dociskamy przez kolejne kilkanaście sekund tablicę do ściany.

5. Pamiętajmy, żeby przy zdejmowaniu folii zrobić to ostrożnie i delikatnie. Tablicę wraz z jedną warstwą rzepów (tą przylegającą do tablicy) odrywamy od ściany, a następnie pozostawiamy na godzinę do całkowitego połączenia kleju ze ścianą. Dopiero po tym czasie dociskamy z powrotem tablicę i wieszamy na niej karteczki, drobiazgi czy akcesoria według uznania oraz potrzeb. Wszystko mocujemy za pomocą kolorowych pinezek – płaskich oraz ozdobnych odstających.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • tablica korkowa, kolorowe karteczki, wycinki z gazet, zdjęcia, kolorowe pinezki, itp.