kable na haczykach na ścianie

ZAINSPIRUJ SIĘ

Nawet najbardziej stylowe wnętrze, w którym zobaczymy poplątane kable i przewody, straci na swoim uroku. Kable od telewizora, anteny, komputera, monitora – wszystkie razem tworzą nieestetyczny bałagan. Jeśli w jednym miejscu będzie ich zbyt wiele, możemy mieć problem ze znalezieniem odpowiedniej wtyczki. Dlatego warto uporządkować je z pomocą zaczepów.

ZRÓB TO SAM!

Z kablami mamy do czynienia praktycznie w każdym pomieszczeniu. Salon, sypialnia, biuro – wszędzie tam, gdzie konieczne jest podłączenie telewizora, komputera, modemu internetowego, drukarki czy też urządzeń AGD, musimy liczyć się z dużą liczbą przewodów. Niektóre uda się schować w szafkach lub za meblami, jednak nie wszystkie się da. Doskonałym rozwiązaniem są zaczepy – haczyki i specjalne klamerki na przewody, dzięki czemu łatwiej będzie utrzymać porządek pod biurkiem lub za szafką RTV. To także rozwiązanie praktyczne, w razie gdy potrzebne będzie szybkie odcięcie energii elektrycznej bez problemu znajdziemy odpowiednią wtyczkę oraz należący do niej kabel. W ofercie Command otrzymujemy produkty, które zostały stworzone do wprowadzania porządku w przewodach. Bez potrzeby wbijania gwoździ, a w razie przeprowadzki lub przemeblowania bez konieczności malowania czy tynkowania ściany. Wystarczy zamontować haczyki, a następnie zwinąć poszczególne przewody i zaczepić je. W razie potrzeby łatwo zdejmiemy kabel i zawiesimy na haczyku inny. Transparentne klipsy dodatkowo sprawdzą się jako funkcjonalne potrzymanie do kabli, których nie używamy cały czas, np. kiedy chcemy odłączyć ładowarkę od laptopa lub nie wiemy, co zrobić z ładowarką do telefonu. W ten sposób zawsze będą pod ręką, a jednocześnie nie będą leżały na podłodze, gdzie łatwo na nie nadepnąć lub stanowią zagrożenie dla dzieci.

Organizacja kabli krok po kroku

Najlepsze do uporządkowania kabli i wtyczek będą gumowe zaczepy. Pozwalają one zawiesić zwinięte przewody oraz transparentne klipsy, przytrzymujące kabelek przy ścianie. Możemy je stosować na gładkiej powierzchni, drewnianych drzwiach czy na tyłach mebli.

  1. Zawsze przed użyciem produktów Command należy przygotować ścianę. Przecieramy ją alkoholem za pomocą miękkiej szmatki. Następnie czekamy aż powierzchnia całkowicie wyschnie. Tylko tak przygotowane podłoże gwarantuje odpowiednią przyczepność oraz późniejsze łatwe usunięcie plastrów.
  2. Zawieszki oraz klipsy montujemy zgodnie z wcześniejszym planem. Najlepiej wybrać takie miejsce, w którym gromadzi się najwięcej kabli. Rozmieszczamy zaczepy tak, żeby estetycznie podtrzymywały przewody, a jednocześnie, żeby ławo było do nich sięgnąć. Produkty zawsze mocujemy zgodnie z instrukcją znajdującą się na opakowaniu. Najpierw przyklejamy taśmę do ściany, a następnie dociskamy klipsy.
  3. Należy pamiętać o usunięciu papierków w odpowiednim momencie – zarówno z plastrów, jak i z  zawieszek. Przyklejając haczyki do ściany, trzeba je przytrzymać ok. 10 sekund. Zanim powiesimy kable lub zaczepimy przewody, należy odczekać godzinę. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że produkty właściwie przywarły do ściany i utrzymają zawieszone na nich kable.
  4. Po godzinie możemy rozpocząć porządkowanie kabli. Większe i cięższe przewody mocujemy na gumowej zawieszce, którą możemy dowolnie otwierać i zamykać według potrzeby. Utrzymuje ona ciężar nawet do 1 kg, zatem bez obaw powiesimy kable od anteny telewizora czy monitora komputerowego. W klipsach umieszczamy np. przewody ładowarek poprzez delikatne wsunięcie ich w plastikową klamerkę.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • alkohol i szmatki do przetarcia powierzchni,
  • kable i przewody, które chcemy uporządkować.