Smutne, nijakie pokoje w nudnych kolorach zdecydowanie nie są czymś, co poleciliby specjaliści od dekorowania wnętrz. Warto postawić na kolor nie tylko na swoich ubraniach, ale również na ścianach w pokoju! Bardzo wesołe, odważne i zwariowane dekoracje ścienne w kolorowym wnętrzu mogą być czymś, co zachwyci nie tylko miłośnika awangardy i artystę. Z pewnością wywoła ukłucie zazdrości u osób, które zawsze chciały się odważyć na taki krok, ale obawiały się, że rezultat nie będzie taki jak powinien!

Barwne ściany – efekt kreatywnego umysłu!

Nie należy się bać kolorów na ścianach, na przykład w swoim salonie czy sypialni. Wiele osób rezygnuje z żywych czerwieni, błękitów czy zieleni na rzecz spokojnych beży czy szarości. Fakt, że są one kolorami uniwersalnymi i łagodzącymi obyczaje. Nie da się jednak ukryć, że w takich zbyt łagodnych wnętrzach nie zawsze czujemy się komfortowo.

Warto więc zrobić krok naprzód i na przykład zdecydować się na kolorowy miszmasz na ścianie! Co powiesz na każdą ścianę w innym kolorze? Albo fantazyjne tapety w barwne wzory? W dekorowaniu wnętrz wszystko jest dozwolone, byleby finalnie tworzyło ciekawy efekt.

Jasne ściany – kolorowe obrazy!

Można też zastosować ciekawy efekt kontrastu, aby nie być zmuszonym na drastyczne zmiany koloru w swoich wnętrzach. Białe ściany można fantastycznie udekorować za pomocą wielu różnej wielkości obrazów w soczystych, żywych kolorach. Świetnie sprawdza się tutaj sztuka pop-art lub portrety domowników wykonane właśnie z użyciem tej techniki. Zapełnienie gołych białych ścian kolorowymi, zwariowanymi obrazami da dokładnie ten zamierzony efekt!

Fajnym sposobem jest też kontrastowanie ścian w żywym kolorze za pomocą obrazów w jeszcze innych, odmiennych barwach. Tworzy to ciekawy efekt i paradoksalnie nie daje wrażenia kiczu i tandety, a artystycznej kreatywności! Ciekawe ramy obrazów z pewnością spotęgują ten rezultat!

Wykonanie kolorowej dekoracji krok po kroku

Aby wykonać taką dekorację salonu czy swojej pracowni w sposób tak zwariowany, jak tylko się da, warto się do tego odpowiednio przygotować. Należy najpierw wybrać kolor farby na ścianę i pomalować dokładnie pomieszczenie. W międzyczasie, gdy farba będzie schła, można przejść się po okolicznych sklepach ze starociami lub innych, gdzie sprzedawane są fantazyjne dzieła sztuki w różnych pięknych kolorach.

Podczas wybierania swoich nowych dekoracji na ściany można puścić wodze fantazji i wybierać te, które się najbardziej podobają, lub z których chce się stworzyć ciekawą kompozycję na ścianie. Trzeba się też zaopatrzyć w systemy nieinwazyjnego montażu w postaci specjalnych taśm lub rzepów. Rzepy w przypadku obrazów będą najlepszym rozwiązaniem. Można też zakupić nieinwazyjnie montowane haczyki, jeśli wybrane obrazki będą posiadały uchwyty do haczyków. Za ich pomocą wygodnie można udekorować całe ściany w pomieszczeniach, nie męcząc się wierceniem otworów czy wbijaniem gwoździ, a przede wszystkim – nie niszcząc powierzchni swoich świeżo pomalowanych ścian!

Warto jednak odczekać minimum tydzień po pomalowaniu, aby farba zdążyła porządnie wyschnąć. Dzięki temu taśmy zyskają na przyczepności i będą w stanie służyć przez długi czas, a nawet całe lata! Następna zmiana dekoracji może się odbyć w prosty sposób – za jednym pociągnięciem bez trudu udaje się odczepić obrazy ze ściany, nie pozostawiając na niej ani śladu! Tym sposobem nawet najbardziej artystyczne dusze będą mogły dać upust swojej kreatywności!