kwiat w powieszonym wazoniku

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Wazon z kwiatami nie musi zawsze stać na stole, komodzie lub parapecie. Oryginalną ozdobą będą kwiaty w wazonie wiszącym. Taka dekoracja wygląda niezwykle efektownie zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. W wazonie możemy umieścić cięte świeże kwiaty lub sztuczne gałązki, kwitnące lub zielone listki. Przygotowanie takiej ozdoby jest niezwykle proste.

ZRÓB TO SAM!

 

Kwiaty to nieodłączny element dekoracyjny każdego wnętrza. Niektórzy uważają wręcz, że to obowiązkowa dekoracja parapetu lub stołu. Z kwiatów można tworzyć niezwykłe kompozycje, bukiety lub zestawy, co sprawia, że są bardzo wdzięcznym materiałem do pracy kreatywnej. Jednym ze sposobów na wykorzystanie piękna roślin jest wiszący wazon. Możemy włożyć do niego gałązkę tulipana, pachnącego bzu czy zielonej monstery. Od nas zależy, jak wypełnimy szklany wazonik. Warto wybrać takie naczynie, które jest przystosowane do wieszania. W sklepach dostaniemy wazon ze specjalnymi dziurkami na sznurek lub wstążkę. Jednak gdy wybierzemy tradycyjny wazon, możemy wokół jego górnej części zawiązać tasiemkę i tym sposobem otrzymamy wiszącą dekorację. Teraz wystarczy tylko zamontować ją w oknie.

Prace krok po kroku

Wazony do wieszania mają różne kształty i wielkości. Wybierzmy taki, który będzie pasował do rozmiaru okna. W ofercie są naczynia tradycyjne z otworem od góry, ale także oryginalne formy z miejscem na ziemię i roślinę w środku. Od nas zależy, jak ostatecznie ma wyglądać dekoracja oraz ile sztuk chcemy zamontować. Ciekawie wyglądać będzie zarówno jeden wazonik, jak i kilka zawieszonych na różnych wysokościach.

1. Wcześnie, przed rozpoczęciem pracy warto zaplanować, gdzie dokładnie znajdą się wazony, przymierzyć ich wysokość, czy nie będą przeszkadzały w otwieraniu i zamykaniu okna. Zdecydujmy, czy chcemy zamontować je od strony zewnętrznej, na firance czy też w środku.

2. Ścianę przecieramy wilgotną ściereczką nasączoną alkoholem. To najlepszy sposób na usunięcie zanieczyszczeń, kurzu i tłustej warstwy, które przeszkadzają w solidnym przyleganiu haczyków do powierzchni. Pamiętajmy, żeby zostawić ścianę do całkowitego wyschnięcia, zanim zaczniemy przyklejać haczyki.

3. Wszelkie prace prowadzimy według instrukcji na opakowaniu haczyków Command. Wyjmujemy haczyk i jeden plaster z klejem. Odklejamy czerwoną folię ochronną i mocno dociskamy warstwą z klejem do haczyka. Przytrzymujemy ok. 10 sekund, aby klej dokładnie połączył się z powierzchnią.

4. Następnie usuwamy czarną folię i naklejamy haczyk na ścianę w wybranym miejscu. Ponownie mocno dociskamy haczyk przez ok. 30 sekund do powierzchni. Jeśli zaplanowaliśmy większą ilość haczyków, postępujemy tak samo z następnymi. Warto pomiędzy haczykami zachować odstępy lub zamocować je obok siebie, ale wtedy zastosować różne długości sznurka, na którym wisi wazon.

5. Haczyki pozostawiamy na godzinę, aby solidnie połączyły się ze ścianą. Po tym czasie możemy rozpocząć dekorowanie. Jeśli wybraliśmy tradycyjny wazon, zawieszamy go na haczyku i wkładamy gałązki. W przypadku świeżych kwiatów możemy nalać na dno niewielką ilość wody. Gdy chcemy, aby w wazonach znalazła się ziemia i mały zielony kaktus lub sukulent, dekorację przygotowujemy najpierw, a kiedy jest gotowa, wtedy zawieszamy ją na haczyku.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • szklany wazonik z funkcją wieszania oraz dowolne kwiaty/rośliny