Styl glamour w aranżacji wnętrz jest ostatnio bardzo popularny i modny na całym świecie. To rzeczywiście bardzo specyficzny, łatwy do odróżnienia sposób dekorowania i meblowania wnętrz, obok którego trudno przejść obojętnie. Glamour wybierają przede wszystkim kobiety aranżujące swoje salony i sypialnie, i właśnie te wnętrza wymagają specjalnych, dobranych stylistycznie ozdób naściennych!

Szkło przede wszystkim!

W stylu glamour dominują bogato zdobione, barokowe meble tapicerowane atłasem i aksamitem, z charakterystycznymi okuciami. To głównie kolory takie jak granat, purpura, czerwień, szarość i grafit, czerń i biel, ale też srebro, złoto, butelkowa zieleń… W takich wnętrzach doskonale odnajdują się elementy szklane – lampiony, klosze, szklane stoły, gabloty z pięknymi zastawami stołowymi, i wreszcie – dekoracje na ściany. Oprócz kryształowych żyrandoli warto zaopatrzyć się także w szklane motywy jak choćby skrzydła, dmuchawce, kwiaty, diamenty i inne w postaci dekoracji z lekkiego, ozdobnego szkła. Takie dekoracje bardzo łatwo jest przytwierdzić do ścian na haczykach lub taśmach z systemów nieinwazyjnego montażu.

Jeśli szkło, to i lustra!

Jednym z podstawowych elementów naściennej dekoracji w pomieszczeniu glamour jest szerokie lustro w bogato zdobionej ramie. Ramy, zwykle drewniane lub z tworzywa, malowane na kolor złoty, miedziany lub srebrny albo stylizowane na postarzane, fantastycznie odnajdują się na tych stonowanych, gładkich ścianach. Optycznie powiększają wnętrze i sprawiają, że w pomieszczeniu aranżowanym na styl glamour jeszcze więcej się błyszczy i odbija! Cięższe lustra najlepiej jest mocować na dwóch lub nawet trzech taśmach mocujących albo rzepach, umieszczonych tak, aby równomiernie rozłożyć na nich ciężar lustra. Należy też dobrać odpowiednio duże taśmy – o udźwigu maksymalnym zadeklarowanym przez producenta!

Złoto, srebro, miedź!

We wnętrzach w stylu glamour dominuje nie tylko szkło w różnych postaciach, ale też metalowe akcenty. Piękne są na przykład miedziane dekoracje naścienne – w postaci wyrzeźbionych liter, wzorów, ażurowych obrazków i wielu innych. Miedź w zestawieniu z kolorem szarym, granatowym czy purpurowym wygląda wręcz obłędnie – nic więc dziwnego, że ludzie zakochali się w stylu glamour! Ten styl aranżacji wnętrz to także wszechobecne złoto. Jednak w przeciwieństwie do przepysznego baroku złoto jest tu raczej akcentem, który podkreśla ramy luster, oparcia krzeseł, delikatne zdobienia na ustawionych w gablocie filiżankach. Podobnie jest ze srebrem – fantastycznie pasuje ono do wielu kolorów pożądanych w glamour, jednak jest nieco częściej stosowane. Nie każdy lubi przepych wynikający ze stosowania złotych akcentów w domu.

Nie bój się eksperymentować!

Jeśli obawiasz się, że za dwa lata glamour przestanie być modny, a tym samym Twój salon lub sypialnia staną się kiczowate i „opatrzone”, wymyśl kompromis. Nie musisz przecież kupować mebli w stylu glamour. Czasem do ozdobienia wnętrza wystarczy kilka prostych dodatków, na przykład specjalnie zdobionych niewielkich półeczek lub dekoracji naściennych, które łatwo jest odkleić i wymienić na inne. Takie dekoracje przyklejane za pomocą rzepów, taśm lub haczyków z systemów nieinwazyjnego montażu są bardzo przyjazne dla użytkownika. Bardzo dobrze trzymają nawet cięższe ramy luster czy obrazów, ale pod warunkiem, że dobierzemy je w sposób deklarowany przez producenta jako najwłaściwszy. Łatwo też odczepiają się od ścian, nie niszcząc naszego nowego, pięknego koloru i dając miejsce na nowe dekoracje, już w zupełnie innym, modnym stylu!