Warto zaobserwować, że zimą wzrasta zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju „wspomagacze nastroju” takie jak miłe dla oka dekoracje czy rozgrzewające herbaty z dodatkiem kropelki rumu i goździków. Gdy dni stają się maksymalnie krótkie, chłodne i ciemne, robimy, co możemy, aby tylko poprawić sobie nastrój i przynajmniej spróbować cieszyć się pięknem tej pory roku!

Zima – czy może być piękniejsza pora roku?

Większość z nas preferuje lato i wiosnę – słoneczne pory roku, pełne zieleni, ciepła i witalności. Jednak pozostałe dwie pory – jesień i zima – również zachwycają, każda z nich czym innym. Jesień ubarwia świat na kilka tygodni swoimi kolorami, a zima daje nam mnóstwo trzeszczącego pod nogami puchu i przypomina o tych najpiękniejszych, rodzinnych świętach Bożego Narodzenia. Zamiast spowijać się w gruby sweter i tylko odliczać dni do kalendarzowej wiosny, lepiej pomyśl, co możesz zrobić, aby pokochać tę porę roku i przyjąć ją z uśmiechem na ustach!

Poczekalnia przyjazna klientom

Jeśli prowadzisz biznes, który wymaga posiadania choćby niewielkiego kącika jako poczekalni w recepcji, koniecznie przystrój go na zimę. Niewielkie zimowe akcenty, niekoniecznie ściśle kojarzące się ze świętami, mogą pięknie poprawić atmosferę w poczekalni do Twojego gabinetu. Bez względu na to, jaki rodzaj biznesu prowadzisz, miłe zimowe akcenty będą zawsze doskonale pasowały!

Klienci siedzący w poczekalni zwykle mają dość czasu, aby docenić Twój wkład w udekorowanie poczekalni. Chętnie rozejrzą się po jej ścianach, skorzystają z udostępnionej gazety, a być może sami zainspirują się do ciekawego spędzenia czasu z bliskimi na tworzeniu dekoracji do swojego domu!

Wbijanie gwoździ czy wiercenie ścian wiertarką to zajęcia wymagające pewnej wprawy i narzędzi. Fatalnie wpływają na stan ściany i sprawiają, że wolimy, aby pozostały one gołe i nijakie, żeby tylko nie męczyć się z młotkiem lub wiertarką. Systemy nieinwazyjnego montażu w postaci samoprzylepnych taśm, rzepów albo haczyków będą doskonałe do dekoracji tymczasowych.

Na jakie dekoracje postawić?

Mając do dyspozycji haczyki samoprzylepne, można pokusić się na przykład o powieszenie girland lub stroików z zimowym lub świątecznym akcentem. Na taśmach lub rzepach można powiesić dekoracje przyklejane bezpośrednio do ściany lub efektowne obrazki z zimowymi pejzażami. Ważne jest to, że elementy dekoracyjne będą miały charakter nietrwały – gdy przyjdzie czas, należy je podmienić na dekoracje wiosenne lub inne, uniwersalne. Dlatego tak ważne jest, by stosować nieinwazyjne rzepy, taśmy i haki. Wystarczy przytwierdzić je do ściany i mocno docisnąć, by gotowa dekoracja zawisła stabilnie na ścianie. Nie spadnie – wisi bardzo dobrze przyklejona. Ale gdy zechcesz ją zmienić, wystarczy pociągnąć za specjalny pasek ku dołowi i dekoracja razem z taśmą odklei się, odsłaniając nienaruszoną, czystą powierzchnię ściany!

Jeśli nie masz ochoty na kiczowate, marketowe dekoracje z choinkami, mikołajem i prezentami, możesz wykorzystać wiele fantastycznych gotowych elementów, które przywodzą na myśl nie tylko święta, ale zimę w ogóle – motyw dzierganych reniferków, motyw wełnianego splotu swetra, ozdabiane kolorowe pierniczki, pomarańcze i orzechy, przyprawy w fantazyjnych kształtach, ośnieżone gałązki drzew iglastych – takie motywy są bardzo uniwersalne i od razu przywodzą na myśl to, co najpiękniejsze w zimowych, mroźnych dniach. Na takie efekty warto postawić, chcąc udekorować swoją poczekalnię w sposób klimatyczny, ale jednocześnie subtelny!