galeria na ścianie

Galeria zdjęć, którą Wam teraz zaproponuję, jest idealna przede wszystkim do pokoju nastolatki! Dzieciaki często lubią zmieniać wystrój swoich pokoi, mają głowę pełną pomysłów, a trendy zmieniają się niezwykle szybko. Czasem często nadążyć za modowymi nowinkami – także we wnętrzach! Jak jednak zmieniać wystrój bez ciągłego wiercenia dodatkowych dziur i następnie ich łatania? Sposób jest bardzo prosty – wystarczy wykorzystać samoprzylepne haczyki lub rzepy Command!

Możesz dobrać ich odpowiednie obciążenie, dzięki czemu zawiesisz zarówno lekką dekorację, jak i ciężką ramę z obrazem!

Ten patent nie jest jednak przeznaczony tylko dla nastolatków! Sama zmagam się z życiem w wynajętym mieszkaniu i wiem, jak ciężko jest nakłonić właściciela do nawet najmniejszych zmian. Począwszy od zdjęć i obrazów na ścianie, po większe remonty, zmiany i naprawy.

Jeśli właściciele Twojego mieszkania też drżą na samo słowo „wiertarka” – patent z haczykami jest też dla Ciebie! Zawiesisz na nich nie tylko ozdoby, które chcesz mieć na stałe – jeśli organizujesz imprezę lub chcesz wprowadzić sezonowe dekoracje, to świetna opcja, aby uniknąć generalnego remontu zaraz po świętach!

Moja galeria zdjęć jest stworzona na mapie świata! Już dawno chciałam ją jakoś odświeżyć. Na samym początku, gdy się wprowadziłam, przykleiłam ją na ścianę. Jak to zwykle bywa, z czasem zaczęła mi się nudzić. Czy muszę zdzierać całą naklejkę, malować ściany i tworzyć nowe dekoracje? Nie! Zobaczcie, jak w szybki sposób zmieniłam charakter całej ściany!

Co będzie Ci potrzebne?

  • zdjęcia, pocztówki, plakaty notatki, przepisy – cokolwiek, co chcesz, aby znalazło się w Twojej galerii,
  • lampki led – mój łańcuch to bardzo prosty patent typu DIY! Klasyczne lampki choinkowe wydawały mi się nudne, więc kupiłam piłeczki do ping-ponga. Nacięłam je na środku, a następnie nałożyłam na lampki.
  • rzepy Command,
  • alkohol izopropylowy do przetarcia powierzchni.

Zawieszanie rzepów:

Krok 1: Wybierz miejsce, w którym chcesz, aby znalazła się Twoja galeria. W pierwszej kolejności wyczyść ścianę, przecierając ją alkoholem izopropylowym. Nie zaleca się używania innych detergentów. Zostawiają one osad, który może przyczyniać się do nieprawidłowego i nietrwałego działania rzepów.

Krok 2: Oddziel paski z rzepami, następnie dociśnij je parami do siebie, aż usłyszysz charakterystyczne kliknięcie.

Krok 3: Usuń zielony papierek ochronny i dociśnij mocno do zdjęcia. Powtórz to z pozostałymi rzepami, których chcesz użyć. Wystarczy jeden rzep na zdjęcie, lecz jeśli chcesz, możesz użyć większej ilości.

Krok 4: Usuń pozostałe papierki ochronne i przyciśnij zdjęcie do ściany. Przyciskaj mocno fragmenty, gdzie znajdują się rzepy.

Krok 5: Aby mieć pewność, że klej będzie dobrze trzymać, zdejmij zdjęcie, chwytając je od dołu i oderwij od ściany, podważając do góry. Nie odklejaj prostopadle do ściany. Następnie przyciskaj pozostałe rzeepy na ścianie przez ok. 30 sekund. Upewnij się, że przyciskasz cały pasek.

Krok 6: Odczekaj godzinę przed ponownym zawieszeniem zdjęć. Dociśnij mocno, aż pary rzepów zacisną się i klikną w charakterystyczny sposób.

Krok 7: Nad zdjęciami zawieś lampki, możesz dodać także pocztówki i bilety oraz papierowe pamiątki z różnych miejsc świata.

Ten patent jest szybki i bardzo prosty! W kilkanaście minut jesteś w stanie samodzielnie stworzyć nową oryginalną dekorację lub jak w moim przypadku, odświeżyć starą.

Leave a Reply