Panowie lubią mieć w swoich domach tak zwane „men’s caves”, czyli własne jaskinie, do których wstępu nie powinny mieć kobiety. I słusznie – dzięki takim miejscom mężczyźni nie nudzą się, mają gdzie majsterkować i wyciszyć się z dala od innych domowników. Jak powinna być wyposażona taka jaskinia?

Wyposażenie men’s cave

Zazwyczaj męska jaskinia to garaż, często wraz z przyległą do niego częścią domu. Bez względu na rozmiary takiego pomieszczenia powinno ono być idealnie zorganizowane. Wszak wiadomo nie od dziś, że panowie są mistrzami w organizacji i planowaniu. Choć nie mają cierpliwości do sprzątania, to doskonale utrzymują porządek na swojej prywatnej przestrzeni, między innymi poprzez odkładanie każdego najdrobniejszego elementu w dokładnie wyznaczone miejsce.

Sprzyjać temu mogą specjalne organizery, na przykład w postaci wieloprzegródkowych płóciennych toreb na ścianę. Można tam trzymać swoje śrubki, klucze, trytytki i inne drobiazgi, które są przecież niezbędne podczas sobotniego „grzebania przy samochodzie”. Przydają się także drobne półeczki na narzędzia czy specjalne haczyki do odwieszania kluczy. W jaskiniach nie może też zabraknąć uchwytów na kable, by wreszcie zapanować nad ich stałym plątaniem się!

Jak je przyczepić?

Nie ma nic prostszego niż montaż specjalnych taśm, rzepów czy uchwytów, które posłużą do przytwierdzania organizerów i półeczek na ścianach garażu. Wystarczy zakupić kilka odpowiednich systemów montażu, na przykład haczyków lub rzepów, które mocuje się bezpośrednio do ściany za pomocą przylepianej taśmy. Bez obaw – jest to taśma bardzo mocna, stworzona do dźwigania nawet kilkukilogramowych obciążeń.

Jednocześnie jest ona przystosowana do bardzo łatwego usuwania – wystarczy pociągnąć w dół za specjalny pasek, a taśma oderwie się bez uszkadzania powierzchni ściany. To bardzo dobry patent, w razie gdyby właściciel jaskini chciał kiedykolwiek dokonać przemeblowania lub nieco zmienić ułożenie swoich organizerów na ścianie, by móc zmieścić jeszcze więcej drobiazgów na tej samej powierzchni pomieszczenia.

Garaż i warsztat w jednym

Te męskie pomieszczenia do pracy mogą być naprawdę świetnie zorganizowane. Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie – zarówno górne, jak i boczne, a także miejsce do odpoczynku – na przykład fotel lub wygodne krzesło. Przydatny będzie też w takim garażo-warsztacie stół roboczy, na przykład, aby móc naprawić jakiś sprzęt lub zjeść posiłek. Taka męska jaskinia może być naprawdę przytulnym miejscem – nie tylko do pracy, ale i majsterkowania, naprawy sprzętów domowych. Odpowiednio odizolowana od reszty domu stworzy bardzo kameralne wnętrze i dobre warunki do prac wymagających skupienia.

Gdy wszystko w takim warsztacie będzie odkładane na odpowiednie miejsce, praca w nim będzie prawdziwą przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Zanim więc podejmiesz się jakichkolwiek napraw samochodu czy kosiarki w swoim garażu, zadbaj o odpowiednie wyposażenie. Zamontuj niewielkie półki na drobiazgi, organizery na klucze na ścianach. Zainstaluj specjalne duże haki do odwieszania kabli oraz uchwyty na kable biegnące po ścianach, aby nie zwisały z nich i nie plątały się pod nogami. Tak zorganizowana przestrzeń będzie nie tylko estetyczna i uporządkowana. Dostarczy wiele satysfakcji z korzystania z niej.

Męska jaskinia to miejsce, w którym wszystko powinno być dopasowane do wzrostu i wygody tylko jednej osoby – mężczyzny, który będzie ją użytkował. Samoprzylepne systemy nieinwazyjnego montażu są bardzo dobrym patentem na to, jak zyskać dość miejsca na podłodze dzięki właściwej organizacji przestrzeni na ścianie!