W sieci można znaleźć sporo filmików i zdjęć przedstawiających, jak właściciele niesfornych kociaków poradzili sobie z tematem choinki w swoim domu. Przytwierdzenie jej do góry nogami do sufitu lub wstawienie do metalowej klatki jest pewnym rozwiązaniem. Ale czy na pewno chcesz je powielać? Choinka na święta jest tylko symbolem, który z powodzeniem można zastąpić innymi symbolami, gdy w domu rządzi kot!

Kot i choinka to niebezpieczne połączenie!

Pachnąca, zielona choinka prosto z lasu to zdecydowanie coś, co nadaje domowi świątecznej atmosfery. Warto zadbać o ten element, by prezentował się jak najkorzystniej, ale w przypadku kota w domu trzeba wziąć pod uwagę jego obecność. Koty uwielbiają wszystko, co się porusza, świeci i co można łatwo strącać – bombki na choince nadają się do tego idealnie! W dodatku choinka pachnie lasem, a po jej gałęziach można się wspinać – to dla kota prawdziwy raj! Dla właściciela już niestety niekoniecznie… Obsypujące się z choinki igły i rozpryskujące na podłodze bombki to żadna frajda. Dlatego zamiast trzymać kota na uwięzi przez cały okres świąt, lepiej pomyśleć o czymś, co efektownie zastąpi choinkę!

Ozdoby naścienne w kształcie choinki

Dzięki odrobinie wyobraźni można stworzyć na ścianie w salonie coś, co będzie imitowało choinkę, ale dla kota nie będzie aż tak wielką pokusą. Chodzi o dekoracje przytwierdzane do ściany, które wspólnie stworzą choinkowy kształt. Mogą to być na przykład bezpieczne styropianowe lub drewniane ozdoby w kształcie bombek, zawieszane na haczykach samoprzylepnych. Kilka lub kilkanaście takich dyskretnych, małych haczyków pozwoli bez trudu zawiesić ozdoby i łańcuchy na ścianie, nadać im odpowiedni kształt i nie dopuścić do dewastacji przez ciekawskie zwierzątko.

Można także, dla większego bezpieczeństwa ozdób, przykleić je do ściany bezpośrednio na taśmach do nieinwazyjnego montażu. Wystarczy przykleić je jedną klejącą stroną do elementu dekoracyjnego, a drugą bezpośrednio do odtłuszczonej ściany, docisnąć i gotowe! Gdy będziemy chcieli pozbyć się ozdób ze ściany, należy pociągnąć za specjalną taśmę ku dołowi – na ścianie nie pozostanie nawet ślad po świątecznych dekoracjach!

Taka naścienna choinka to ozdoba nie tylko zabezpieczająca dom przed dewastacją, ale także nowoczesna, minimalistyczna i ekologiczna – nie wymaga ścinania żywych drzewek. Jest to idealne rozwiązanie do małych kawalerek, w których trudno zmieścić nawet małą choineczkę!

Gustowne stroiki i girlandy

Stroiki wykonane samodzielnie lub kupione wraz z eleganckimi świeczkami mogą stworzyć wspaniały, świąteczny nastrój, gdy są porozstawiane w różnych miejscach salonu czy jadalni. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że kot obwącha dokładnie stroiki z każdej strony, ale szybko straci nimi zainteresowanie. Podobnie można wykonać kolorowe, pięknie zdobione girlandy. Zawieszone pod samym sufitem będą celem nieosiągalnym dla kotka.

Łatwo można je zaczepić za pomocą systemów nieinwazyjnego montażu – są one dobre również do stosowania na sufitach, bez potrzeby wbijania gwoździ i wkręcania haków. Jest niewielka szansa, że kot będzie w stanie wspiąć się pod sam sufit, by dokonać zniszczenia na girlandach – dlatego właśnie warto zastanowić się nad takimi świątecznymi rozwiązaniami! Przygotowywanie ich w domu, a później rozwieszanie na ścianach to fantastyczna zabawa dla całej rodziny, której nie warto sobie odmawiać! Mając kota rozrabiakę w domu, również można mieć piękne święta!