Halloween na dobre rozgościło się w kalendarzach i wielu z nas traktuje ten dzień jako dodatkową okazję do miło spędzonego czasu z rodziną lub przyjaciółmi. To idealny wieczór, aby zorganizować przebierane przyjęcie lub zaprosić znajomych na maraton filmów z gatunku horrorów. Doskonałym uzupełnieniem spotkania będą dekoracje we wnętrzu – oczywiście im straszniejsze, tym lepiej!

Kolorami Halloween są pomarańczowy i czarny, dekoracje właśnie w takich odcieniach najlepiej będą oddawać atmosferę tego dnia. Najpopularniejszą ozdobą jest popularna o tej porze roku dynia, szczególnie kiedy przerobimy ją na efektowny lampion. Duże dynie doskonale sprawdzą się na ganku lub obok drzwi wejściowych, natomiast małe możemy poustawiać w formie kompozycji na stole, komodzie lub parapecie. Na imprezę dodatkowo warto przygotować kilka dodatkowych gadżetów, które oddadzą klimat tego „święta strachów”. Idealnie sprawdzą się pająki, szkielety, pajęczyna czy nietoperze.

Jak zrobić lampion z dyni?

Szeroki wybór dyni znajdziemy w większości hipermarketów lub sklepów z owocami i warzywami. Możemy także kupić ją bezpośrednio od hodowców dyń lub na specjalnej farmie. Świeżą dynię najpierw musimy wydrążyć. W tym celu musimy odkroić górną część warzywa z łodygą. Później posłuży nam ona za otwór na świeczkę. Wnętrze dyni delikatnie wycinamy nożem, a następnie wydrążamy łyżką aż do grubej skórki. Miąższ możemy wykorzystać do jesiennej zupy, którą zaserwujemy gościom na przyjęciu, a pestki warto wysuszyć i dodawać do porannej owsianki. W pustej dyni dodatkowo wycinamy oczy i zęby, tak aby przypominała ona głowę „ducha”. Do środka wstawiamy świeczkę w szklanym słoiczku lub tea-light i gotowe! Pamiętajmy, aby na koniec zamknąć dynię wyciętą wcześniej „pokrywką”.

„Straszne” dekoracje

Kiedy lampiony są gotowe, możemy zabrać się za przygotowanie pozostałych ozdób. W tym celu możemy wykorzystać szereg gadżetów. Na drzwiach wejściowych przymocujmy biały szkielet, a na ramie rozprowadźmy sztuczną pajęczynę. Po podłodze i ścianach mogą „biegać” pająki, które idealnie zbudują klimat imprezy. Kilka elementów w zupełności wystarczy, aby udekorować mieszkanie i wprowadzić atmosferę wesołej zabawy.

Prace krok po kroku

Halloween to jednodniowy zwyczaj i o ile lampiony z dyni będą ciekawą dekoracją podczas jesiennych wieczorów, to pozostałe ozdoby raczej będziemy zdejmować następnego dnia. Warto zastosować kilka gadżetów, ale bardzo wyrazistych, zamiast montować różne przedmioty. Do instalacji halloweenowych dekoracji najlepiej sprawdzą się rzepy i haczyki marki Command, które umożliwią szybko zamontować i bezproblemowo zdjąć ozdoby po imprezie.

  1. Co potrzebujemy?
  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • rzepy i haczyki Command
  • dekoracje na Halloween – pająki, nietoperze, trupie czaszki, papierowe dynie, lampiony

  1. Zaczynamy od przetarcia ściany ściereczką nasączoną alkoholem. Ma to na celu odtłuszczenie powierzchni i usunięcie ewentualnych zanieczyszczeń. Kiedy ściana całkowicie wyschnie, łączymy rzepy aż do charakterystycznego kliknięcia i z jednej strony przyklejamy do dekoracji, przykładowo do pająka.

  1. Następnie odklejamy taśmę zabezpieczającą i dociskamy pająka do ściany przez min. 30 sekund. Po tym czasie postawiamy ozdobę na minimum godzinę i montujemy kolejne gadżety. Jeśli są to ozdoby wiszące, wykorzystajmy haczyki Command. Warto wykonać halloweenową aranżację rano lub dzień przed planowaną imprezą.

  1. Haczyki przygotowujemy zgodnie z instrukcją znajdującą się na opakowaniu, a następnie mocujemy je do ściany, dociskając je przez ok. 30 sekund. Podobnie jak w przypadku rzepów musimy pozostawić je na godzinę. Po tym czasie możemy wieszać na nich wybrane ozdoby.