Halloween z przytupem wkroczyło w kanon imprez zachodnich, które lubimy organizować, i staje się coraz bardziej powszechne w różnych środowiskach. Świętują dzieci, okazji do zabawy szukają też dorośli! Tak naprawdę w tym święcie chodzi o to, by jak najwięcej się bać! W grę wchodzą zatem wszelkie sposoby na wystraszenie imprezowiczów i pozostawianie imprezy w ogólnie przerażającym klimacie!

Stroje na Halloween – absolutnie niezbędne!

Podstawą dobrej imprezy halloweenowej jest przebieranie się. Każdy z zaproszonych na domówkę gości powinien przyjść w jak najbardziej przerażającym stroju. Wszystkie chwyty dozwolone – wiedźmy, duchy, postacie z horrorów – im straszniej, tym lepiej! Sposobem na uczynienie imprezy jeszcze bardziej tajemniczą jest przyjście w takim stroju, aby nawet gospodarz nie był w stanie rozpoznać, kto przyszedł! A może to wcale nie gość, ale prawdziwa zjawa…? Tak, zdecydowanie przebieranie się ma sens – tym bardziej na imprezach dla dorosłych!

Efektowne dekoracje

Halloweenowe dekoracje domu powinny zawierać w sobie elementy horroru. Oczywiście niedopuszczalne są jakiekolwiek elementy oświetlenia poza skromnymi świecami czy lampami naftowymi, które zaprowadzą odpowiedni nastrój. Upiorne dekoracje na ścianach w postaci wydrążonych dyni czy girland niczym z horroru z zawieszonymi „zakrwawionymi” fragmentami ludzkiego ciała z tworzywa sztucznego zdecydowanie dodają domowi „uroku” i sprawiają, że można poczuć się niczym w domu psychopatycznego mordercy!

W przypadku dekoracji dla dzieci na Halloween warto postawić na nieco skromniejsze, mniej przerażające motywy. Wydrążone dynie, nietoperze czy czarownice na ścianach wydają się być jak najbardziej w porządku! W końcu nie chodzi o to, by śmiertelnie przerazić dzieci, ale by pokazać im, jak fajnie można się bawić, wykorzystując swoją kreatywność!

Jak zaprowadzić odpowiedni klimat w domu?

Przed urządzeniem halloweenowej imprezy warto się dobrze przygotować. Odpowiednie oświetlenie to podstawa. Zrezygnuj z żyrandola i lamp, postaw na klasyczne świeczki w świecznikach z dyni, które utrzymają lekki półmrok i sprawią, że noc strachów będzie jeszcze straszniejsza! Wszelkie dotychczasowe dekoracje, takie jak ranki ze zdjęciami, warto pozdejmować na tę jedną noc i zastąpić je strasznymi rysunkami. Ciekawym motywem może być okraszenie ścian portretami poszukiwanych morderców, zaginionych dzieci czy ofiar morderstw wydrukowanymi z Internetu. Umieszczenie na ścianach rysunków przypominających ostrzeżenia wymalowane krwią to również fajny sposób na to, aby zadbać o właściwą scenografię podczas imprezy dla dorosłych!

Jak to wszystko przymocować?

Dekoracje, choćby nie wiadomo jak misterne, przygotowywane na Halloween charakteryzować się będą tymczasowością. Będą one spełniały swoją rolę doskonale podczas tej jednej nocy. Dlatego nie warto fatygować się i dziurawić sobie ścian, aby je przymocować na gwoździach – byłoby to postępowaniem zupełnie niepraktycznym. Można natomiast przetestować rewelacyjne taśmy i rzepy do nieinwazyjnego montażu. Przytwierdzane są one do ściany za pomocą solidnej dwustronnej taśmy, która może utrzymać obciążenie nawet do kilku kilogramów.

Wystarczy zamocować ją do halloweenowego elementu i przyłożyć do ściany, dociskając mocno. Następnego dnia, sprzątając po imprezie, wystarczy tylko pociągnąć za specjalny dolny pasek w dół – i dekoracja zostanie ściągnięta razem z taśmą! Co najważniejsze – po tak przyklejonej dekoracji nie zostanie na ścianie nawet najmniejszy ślad imprezowy! Straszący przez jedną noc dom może stać się na powrót ciepłym, rodzinnym gniazdkiem z rodzinnymi fotografiami zamiast strasznych ozdób.