imprezowa dekoracja

ZAINSPIRUJ SIĘ

Piękna pogoda i długie dni zachęcają do spotkań z rodziną i znajomymi. Nie zapomnij jednak o swoich dzieciach i zorganizuj imprezę także dla nich! Czy będzie to kameralne, rodzinne spotkanie z kuzynami i kuzynkami, czy kinderparty z prawdziwego zdarzenia – przygotuj miejsce specjalnie dla dzieci i spraw, żeby było widoczne na pierwszy rzut oka. Podpowiadamy, jak możesz to zrobić.

Zakończenie szkoły, lato i wakacje to idealny czas na sprawienie dzieciom radości i dostarczenie im doskonałej rozrywki. Zorganizuj więc imprezę dla najmłodszych, którą zapamiętają na długi czas. Razem z Twoimi dziećmi przygotuj zaproszenia i menu, a potem zajmij się przygotowaniami. Wybierz miejsce, w którym stanie stół pełen słodkości, przekąsek i orzeźwiających napojów. Zastanawiasz się, jak ozdobić ścianę wzdłuż niego? Jest na to prosty sposób – przygotuj papierowe girlandy, które szybko zostaną dostrzeżone przez dzieci i wskażą drogę do ich własnego bufetu. Zawieś je na haczykach Command i patrz, jak przyciągają uwagę gości.

ZRÓB TO SAM!

Zacznij od przygotowania łańcuchów z papierowych pasków – każdy z nich powinien mieć ok. 15 cm długości i 2 cm szerokości. Weź jeden pasek i sklej oba jego końce w taki sposób, aby uzyskać kształt koła. Następnie przełóż przez niego kolejny pasek i także sklej jego końce. Postępuj w ten sposób tak długo, aż stworzysz łańcuch o pożądanej długości. Wykonaj ich w sumie 6.

Aby urozmaicić dekorację, stwórz też łańcuchy z wyciętych z papieru kształtów. W uzyskaniu odpowiednich form pomogą Ci specjalne duże dziurkacze ozdobne. Poszczególne elementy przyklej do sznurka jeden pod drugim za pomocą kleju uniwersalnego. Takich girland potrzebujesz 7.

Gdy łańcuchy są już gotowe, możesz zawiesić je na ścianie. Najpierw przyklej do niej w równych odstępach 13 haczyków Command – wybierz te, które pasują wielkością do rozmiarów Twoich dekoracji. Następnie o każdy z nich zaczep jeden łańcuch – pamiętaj, żeby haczyki znalazły się odpowiednio wysoko, tak by girlandy były dobrze widoczne i jednocześnie nie leżały na podłodze. Teraz jesteś gotowa na przyjęcie małych gości!

ikona porada
Porada

Do wykonania łańcuchów możesz wykorzystać papier w kilku różnych kolorach i odcieniach. Jeśli dodatkowo będą one zbliżone do kolorów talerzyków, kubeczków, słomek i serwetek, tym lepiej!

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • dziurkacze ozdobne
  • kolorowy papier
  • klej do papieru
  • sznurek
  • klej uniwersalny