nowoczesny salon

ZAINSPIRUJ SIĘ

Funkcjonalność wnętrz oznacza uporządkowanie i łatwość poruszania się w nich podczas wykonywania codziennych czynności. Jednym ze sposobów na jej podniesienie jest zastosowanie kilku drobiazgów pozwalających na uporządkowanie mieszkania. W funkcjonalnie urządzonym domu nie może zabraknąć wszelkich półek, półeczek i wieszaków. Mają one kluczowe znaczenie dla utrzymania porządku!

ZRÓB TO SAM!

Wieszaki – nie tylko na ubrania

Bardzo częstym problemem w domach jest brak miejsca, w którym można po prostu coś odwiesić. W rezultacie torebki lądują na podłodze lub na krześle, na fotelach tworzą się sterty ubrań „zbyt czystych, by wrzucić do prania, a zbyt nieświeżych, by odłożyć z powrotem do szafy”. Brakuje także miejsca tuż przy drzwiach, by odwiesić smycz dla psa. Wszystkie te problemy można rozwiązać za pomocą jednego wynalazku – systemów mocujących z haczykami przystosowanymi do montażu na zewnątrz i wewnątrz domu. Haczyki o dyskretnym wyglądzie doskonale sprawdzą się w garderobie, przedpokoju, łazience, a nawet w sypialni. Spowodują, że wnętrze automatycznie stanie się schludniejsze, bo pozbawione porozrzucanych w nieładzie ubrań!

Półeczki i obrazy na rzepach

Ceny designerskich półeczek często sprawiają, że odechciewa nam się metamorfozy wnętrza. Ale okazuje się, że półeczkę z drewnianej skrzynki lub kawałka starej deseczki można bardzo łatwo skleić samodzielnie przy pomocy dobrego kleju, a następnie pomalować sprayem na dowolny kolor! Aby taką półeczkę handmade przytwierdzić do ściany, nie potrzeba używać wiertarki ani młotka. Są lepsze rozwiązania – innowacyjne rzepy mocujące, które bezpośrednio łączą półkę ze ścianą, gwarantując jej doskonałą nośność oraz solidne przytwierdzenie do ściany. Ogromnym atutem takich rzepów jest możliwość ich odczepienia od ściany za jednym pociągnięciem – choćby po to, by zmienić ustawienie półki, gdy zamarzy nam się przemeblowanie!

Rzepy mocujące świetnie sprawdzają się także do mocowania na ścianach licznych obrazów i fotografii w ramkach – gwarantują stabilność instalacji i możliwość jej przeniesienia w dowolne miejsce lub zmiany wystroju w dowolnej chwili, bez przeprowadzania remontu ściany.

Kable w idealnym porządku

Innowacyjne systemy mocujące to nie tylko rzepy do przytwierdzania gotowych instalacji, ale również specjalne organizery do kabli. To jedno z najbardziej użytecznych rozwiązań, jakie możemy zafundować sobie w nowo urządzonym lokum! Dyskretne uchwyty na kable spełniają dwojaką funkcję. Te duże służą do owijania wokół nich długich, ciężkich kabli – na przykład do kosiarki lub innych urządzeń, które często chowa się w pomieszczeniach gospodarczych. Taki uchwyt pozwala chronić kable przed przypadkowym uszkodzeniem, a także umożliwia ich łatwe zwijanie i rozwijanie, bez uporczywego rozplątywania.

Drugi rodzaj uchwytów do mocowania na ścianie pozwala na zorganizowanie kabli w takich miejscach jak okolice biurka, telewizora czy w kuchni. W oczka uchwytów wkłada się kable, które biegną od gniazdka do urządzenia po ścianie, zamiast zwisać z niej, co powoduje ryzyko ciągłego zahaczania o nie. Takie uchwyty zabezpieczają kable przed wyszarpywaniem z gniazdka nogą czy urwaniem przez dziecko. Rozwiązanie tego typu jest bardzo praktyczne. Uchwyty posiadają wygodne taśmy mocujące. Aby je zdjąć, wystarczy pociągnąć za końcówkę taśmy równolegle do ściany. Ten sposób usuwania systemów mocujących nie pozostawia śladów na ścianach i nie wymaga żadnego wysiłku. To bardzo proste rozwiązanie, które zwiększa funkcjonalność wnętrza.

Poprzez drobiazgi do organizacji poszczególnych przedmiotów w Twoim domu, możesz bardzo łatwo zapanować nad utrzymaniem w nim porządku. Innowacyjne systemy mocujące bez użycia gwoździ jeszcze bardziej uprzyjemniają ten proces!