aranżacja przedpokoju

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które wita nas w domu. To tutaj zakładamy lub zdejmujemy kurtkę i buty, zabieramy lub zostawiamy klucze, przechowujemy parasole i smycz dla psa. Czasami w pośpiechu trudno znaleźć nam klucze położone w pośpiechu pomiędzy szczotką do włosów a paragonami wyjętymi z kieszeni. Dobrym rozwiązaniem będzie zorganizowanie przestrzeni i zagospodarowanie miejsca na ścianie.

Przedpokój to miejsce, w którym po powrocie do domu zostawiamy wszystkie „zewnętrzne” akcesoria lub w pośpiechu zabieramy je ze sobą, wychodząc do pracy, szkoły lub na spotkanie. Klucze od mieszkania, od samochodu, torebka, parasolka – to najczęściej przedmioty, które nie mają określonego miejsca w przedpokoju.

Zamiast kłaść je na półce pod lustrem, obudowie grzejnika lub na siedzisku pod wieszakiem, możemy wygospodarować im miejsce na ścianie. Wystarczy kilka haczyków Command, aby wszystkie akcesoria były uporządkowane i zawsze pod ręką. Jeśli ściana jest biała, idealnie sprawdzą się białe haczyki, a na kolorowej możemy użyć produktów transparentnych. Powiesimy na nich klucze, smycz dla psa i parasolkę, ale także dekoracje.

Przedpokój doskonale nadaje się do zostawienia miłej wiadomości dla domowników, listy zakupów lub przypomnienia o ważnej dacie. Możemy to zrobić na tablicy magnetycznej, tabliczce pomalowanej farbą kredową lub małej tablicy korkowej. Taki dodatkowy akcent z pewnością wywoła pozytywną atmosferę zarówno wśród mieszkańców, jak i odwiedzających nas gości.

Prace krok po kroku

Do organizowania przestrzeni w przedpokoju najlepiej sprawdzą się haczyki Command, które doskonale trzymają się podłoża, a w razie potrzeby szybko i bezinwazyjnie usuniemy je ze ściany. Szeroki wybór pozwoli dopasować odpowiedni rozmiar, kształt oraz kolor do posiadanej ściany. Haczyki można mocować bezpośrednio do ściany, drewnianych paneli lub do drzwi.

  1. Czego potrzebujemy?
  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • haczyki Command
  • dowolne akcesoria, które chcemy uporządkować: klucze, pilot do bramy, smycz dla psa, ozdobna tabliczka na notatki

  1. Jeśli chcemy zawiesić kilka różnych przedmiotów, warto wcześniej rozplanować rozmieszczenie haczyków. Nie muszą one znajdować się w idealnie prostej linii. Klucze mogą wisieć w linii pionowej, a inne akcesoria wyżej lub niżej. Najważniejsze, aby łatwo i poręcznie można było je zdjąć lub odwiesić.
  2. Następnie konieczne będzie przygotowanie powierzchni poprzez przetarcie jej ściereczką nasączoną alkoholem. Zabieg ten to najlepszy sposób na usunięcie tłustej i zanieczyszczonej warstwy. Przetartą ścianę lub drzwi pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.

  1. Wszystkie prace wykonujemy według instrukcji umieszczonej na każdym opakowaniu produktów Command. Najpierw musimy przygotować haczyki. W tym celu odrywamy folię ochronną z elementu klejącego i dociskamy go do haczyka przez 10 sekund.

  1. Przygotowany haczyk możemy mocować do ściany. Odrywamy folię z czarnymi napisami i mocno dociskamy haczyk do powierzchni przez ok. 30 sekund. Działamy tak samo z kolejnymi haczykami. Następnie pozostawiamy je na min. 1 godzinę, aby klej mógł zacząć prawidłowo oraz solidnie działać.

  1. Na haczykach wieszamy wszystkie niezbędne akcesoria, które towarzyszą nam w codziennych obowiązkach, wyjściach i spotkaniach. Oprócz tego obok zawieszamy tablicę, na której możemy zostawić notatkę lub listę zadań.

  1. Pozostaje nam już tylko napisanie kredą lub specjalnym pisakiem wiadomości i oczywiście pamiętanie o tym, aby wszystkie używane przedmioty odwieszać po powrocie do domu na haczyki. W razie przemeblowania lub zmian w przedpokoju wystarczy pociągnąć na część klejącą, aby usunąć haczyki.

Leave a Reply