Planujesz garden party, grilla dla znajomych, a może urządzasz klimatyczne wesele w ogrodzie? Jeśli zamierzasz większość dekoracji stworzyć własnoręcznie, na pewno napotkasz na kilka mniejszych i większych przeszkód! Ale bez obaw, mamy dla Ciebie świetne lifehacki, które zdecydowanie ułatwią Ci zaplanowanie i udekorowanie takiej imprezy!

Pierwszą przeszkodą, którą napotkałam przy dekorowaniu takiego przyjęcia, było zawieszenie girland… Jak to zrobić w plenerze, aby dekoracja była stabilna i dobrze wychodziła na zdjęciach? Oczywiście, jeśli mamy w ogrodzie drzewa (zwłaszcza z nisko osadzonymi gałęziami), nie ma problemu! Jednak nie w każdym plenerze znajdziemy miejsce, do którego szybko i prosto przywiążemy dekoracje.

Co zrobić w takiej sytuacji? Ja zawsze tworzę niewielki kącik i w nim zawieszam większość dekoracji – zwykle jest to miejsce, gdzie znajdują się przekąski, napoje, mieści się ono w pobliżu stołu dla gości, aby każdy miał do niego łatwy dostęp. Najczęściej korzystam z europalety (lub kilku) jako bazy dla moich girland i innych wiszących ozdób. Europalety bardzo łatwo połączyć – takie projekty uwielbiają przede wszystkim majsterkowicze! Efekt jest świetny i jednocześnie może tworzyć tło do zdjęć.

Takie „tło” z europalet dekoruję wiszącymi ozdobami, a po ogrodzie zwykle rozstawiam lampiony, co tworzy genialny klimat. Dodatkowo możesz udekorować stół, aby wszystko było spójne: łatwo stworzysz własnoręcznie papierowe winietki, możesz postawić także małe szklane wazoniki z kwiatami czy plastry drewna, na których możesz ułożyć lampiony i inne dekoracje stojące.

Co będzie Ci potrzebne?

  • europaleta (lub kilka)
  • haczyki Command
  • alkohol izopropylowy do przetarcia powierzchni
  • papier w kilku kolorach
  • nożyczki lub nożyk do papieru
  • sznurek lub tasiemka
  • klej do papieru lub pistolet z klejem na gorąco

Krok 1: Na kolorowych brystolach rysujemy egzotyczne liście i kwiaty (lub inne dowolne kształty, które wpasują się w motyw Twojej imprezy).  Następnie je wycinamy.

Wskazówka: Jeśli nie umiesz rysować i boisz się, że nie dasz rady odręcznie narysować wzorów, mam dla Ciebie patent na prosty szablon! W Internecie znajdziesz sporo darmowych grafik kwiatów, liści, a także innych wzorów. Wystarczy wydrukować na zwykłej kartce A4 interesujący Cię element i wyciąć go za pomocą nożyka. Tym sposobem prosty i szybki szablon stworzysz własnoręcznie bez wydawania dodatkowych pieniędzy! Podobnie możesz zrobić z napisem i każdym innym wzorem!

Krok 4: Po wycięciu wzorów przyklejamy je na sznurek lub wstążeczkę. Jeśli girlanda ma posłużyć na jedną imprezę – wystarczy zwykły klej do papieru. Jeśli chcesz, aby była bardziej trwała – świetnie sprawdzi się gorący klej.

Mocowanie haczyków Command:

Krok 1: Odmierz miejsca, w którym zawiśnie Twoja girlanda. Sprawdź, jaką ma szerokość i zaznacz te punkty na europalecie.

Krok 2: Przygotuj powierzchnię, przecierając ją alkoholem izopropylowym. Poczekaj, aż wyschnie.

Krok 3: Wyjmij z opakowania wszystkie paski samoprzylepne i rozdziel je.

Krok 4: Następnie usuń czarny papier ochronny (jest podpisany „Wall Side”) i przyklej pasek w wybranym miejscu. Haczyk przyciskaj przez około 30 sekund.

Krok 5: Powtarzaj krok 3 oraz 4 z kolejnymi haczykami, które chcesz zamocować. Pamiętaj, aby dobrze wymierzyć odległość – w symetrycznym rozplanowaniu haczyków pomoże Ci poziomica.

Po przymocowaniu odczekaj godzinę, aby mieć pewność, że dekoracja będzie stabilna.

 

Krok 6: Na takiej europalecie możemy przyczepić kilka, a nawet kilkanaście podobnych lub różnych girland. Możesz wykonać w podobnym motywie napisy, datę, życzenia czy po prostu inne elementy wpisujące się w klimat imprezy!