Ładowanie sprzętów mobilnych czasem bywa mocno uciążliwe. Jeśli kontakt mamy dość wysoko – telefon lub tablet może nie dosięgnąć do ziemi. Wtedy dość szybko możemy zniszczyć nasz kabel od ładowarki. Czy częsta wymiana kabli do ładowania to dobre rozwiązanie? Na pewno dość kosztowne. Jeśli kontakty mamy osadzone dość nisko – możemy położyć telefon, tablet czy inny niewielki sprzęt na ziemi. Jednak nie zawsze jest to bezpieczne – tak pozostawiony gadżet możemy łatwo nadepnąć, przez co może ulec zniszczeniu. Jeśli mamy zwierzęta – te mogą pogryźć kable i znów – ładowarka do wymiany… nie mówiąc już o bezpieczeństwie naszego pupila, jeśli ładowarka jest podłączona właśnie do kontaktu! Jeśli chcemy trzymać ładujący się telefon lub tablet z dala od rąk dzieci – to również świetne rozwiązanie, aby tego dokonać.

Mój sposób na ładujące się sprzęty jest banalnie prosty i dzięki hakom Command – szybki do zamontowania! Dużą zaletą tego pomysłu jest to, że bazę możemy dobrać pod nasze wnętrze – dzięki temu mamy pewność, że wszystko jest spójne i do siebie pasuje.

Co będzie nam potrzebne?

  • pudełko lub mały organizer – u mnie to biały, plastikowy organizer z dodatkowymi przegródkami (dzięki temu kable nie będą się plątać!)
  • 2 pary samoprzylepnych rzepów Command
  • alkohol izopropylowy do przetarcia powierzchniCały projekt zamyka się w zasadzie na prawidłowym zawieszeniu rzepów. Poniżej przedstawiam krótką instrukcję, jak to zrobić.


Krok 1: W pierwszej kolejności wyczyść ścianę, przecierając ją alkoholem izopropylowym. Nie zaleca się używania innych detergentów.

Krok 2: Oddziel paski z rzepami, następnie dociśnij je parami do siebie, aż usłyszysz charakterystyczne kliknięcie.


Krok 3: Usuń zielony papierek ochronny i dociśnij mocno do dekoracji. Powtórz to z pozostałymi rzepami, których chcesz użyć. Dolną parę rzepów przyklej na wysokości 2/3 od wierzchołka organizera.

Pamiętaj o sprawdzeniu limitów obciążenia! Rzepy i haczyki występują w dwóch wersjach – obciążenie do 900 g oraz do 4 kg. Zalecam użycie tych mocniejszych, jeśli chcesz, aby dekoracja była wytrzymała. Organizer pomieści zdecydowanie więcej niż jeden sprzęt czy ładowarkę na raz.

Krok 4: Usuń pozostałe papierki ochronne i przyciśnij organizer do ściany. Przyciskaj mocno przede wszystkim te fragmenty, gdzie znajdują się rzepy.

Krok 5: Aby mieć pewność, że klej będzie dobrze trzymać, zdejmij dekorację, chwytając ją od dołu i oderwij od ściany, podważając do góry. Nie odklejaj prostopadle do ściany. Następnie przyciskaj pozostałe na ścianie rzepy przez ok. 30 sekund. Upewnij się, że przyciskasz mocno cały pasek.

Krok 6: Odczekaj godzinę przed ponownym zawieszeniem dekoracji. Dociśnij mocno, aż pary rzepów zacisną się i klikną w charakterystyczny sposób. I gotowe!

Taki organizer to świetny sposób na utrzymanie porządku, dzięki niemu Twoje kable i ładowarki będą zawsze złożone w jednym miejscu. Dodatkowo telefon czy inny sprzęt, który planujesz właśnie naładować, będzie bezpiecznie ładował się w wybranym miejscu z daleka od zwierząt czy rączek dzieci. Unikniesz także częstej wymiany kabli z powodu przeciążenia go telefonem komórkowym czy tabletem, który podczas ładowania nie dosięga do podłogi. Dodatkowo zamontowanie go potrwa nie więcej niż 5 minut. Same plusy i żadnego minusa!