Łapacz snów to jedna z najbardziej klimatycznych dekoracji do sypialni. Indiański amulet, który miał wyłapywać złe sny, a przepuszczać tylko te dobre, od lat wieszany jest nad łóżkiem lub w drzwiach wejściowych. Obecnie często spotkamy łapacz snów jako talizman na szczęście przywieszony w samochodzie lub nad dziecięcym łóżeczkiem. Jak go wykonać samodzielnie?

Tradycyjny łapacz snów składa się z sieci, w którą „łapiemy złe sny”, i piór, po którym mają one spływać. Dodatkowo ozdobiony jest paciorkami i koralikami. Może być wykonany w dowolniej wielkości i kolorze. Spotkamy łapacze przygotowane ze sznurka, włóczki bądź tasiemki, zamiast piór możemy po prostu gęsto zamocować opadające kawałki tkaniny. W zależności od miejsca, w którym się znajdzie, dobieramy do niego kolor i styl. Najczęściej zawieszony jest na ścianie, nad łóżkiem w sypialni lub łóżeczkiem w pokoju dziecięcym. Oprócz wierzeń w magiczną moc amuletu łapacz jest niezwykle oryginalną ozdobą, która wprowadza do wnętrza odrobinę tajemnicy i magii. Wykonanie łapacza snów nie jest trudne i nawet bez specjalnych umiejętności jesteśmy w stanie stworzyć go samodzielnie.

Jak zrobić łapacz snów?

Do wykonania prostego łapacza potrzebujemy tylko kilka elementów: obręcz wykonana z drewna, plastiku bądź tektury, szary sznurek lub tasiemka w dowolnym kolorze, kilka koralików, kilka piórek. Zaczynamy od owijania obręczy sznurkiem, zwarcie i dokładnie. Następnie tworzymy sieć poprzez przeprowadzenie kilka razy sznurka przez środek obręczy. Na niektórych nitkach mocujemy koraliki. Potem do obręczy, po jednej stronie, przywiązujemy 3 sznurki a do nich mocujemy piórka. Jeśli chcemy, aby łapacz był dłuższy, możemy do każdego sznurka przywiązać po kilka piórek. Po drugiej stronie kółeczka przywiązujemy sznurek, który będzie służył do powieszenia łapacza na haczyku. Nasz amulet gotowy, pozostaje zatem przymocowanie go do ściany.

Prace krok po kroku

Łatwość w wykonaniu łapacza sprawia, że możemy przygotować kilka sztuk, do różnych pomieszczeń. Możemy eksperymentować z jego formą, wielkością i kolorystyką. Ciekawy efekt osiągniemy, przygotowując kilka łapaczy w tym samym stylu, ale o różnych rozmiarach. Po stworzeniu idealnego amuletu możemy przystąpić do zawieszenia go nad łóżkiem. Z pomocą przyjdzie nam firma Command i dostępne  w ofercie haczyki.

  1. Czego potrzebujemy?
  • alkoholu i szmatki do przetarcia powierzchni
  • haczyków Command
  • łapacza snów
  1. Zanim przymocujemy haczyk do ściany, musimy oczyścić i odtłuścić jej powierzchnię. W tym celu nasączamy szmatkę alkoholem i przecieramy ścianę w miejscu, gdzie ma się znaleźć haczyk. Odczekujemy do całkowitego wyschnięcia powierzchni.
  1. Haczyki musimy przygotować do użyci. Najlepiej kierować się instrukcją umieszczoną na opakowaniu, unikniemy w ten sposób wszelkich pomyłek. Zaczynamy od naklejenia folii klejącej na haczyk. Dociskamy przez 10 sekund.

  1. Odklejamy pasek ochronny i dociskamy haczyk do ściany. Przytrzymujemy kilkanaście sekund, aby solidnie się przytwierdził do podłoża. Pozostawiamy całość na min. godzinę. Jeśli chcemy zawiesić kilka łapaczy, w tym momencie możemy powtórzyć cały proces od początku z kolejny haczykiem.

  1. Gotowy łapacz snów można zawiesić w sypialni. Przywiązany do obręczy sznurek wieszamy na haczyku i cieszymy się z pięknej ozdoby, którą wykonaliśmy samodzielnie. Bez względu na to, czy wierzymy w jego magiczną moc, czy nie, sen w sypialni z pewnością będzie przyjemniejszy,