Jesień to czas, który rozpoczyna się pięknymi, nasyconymi kolorami, aby z czasem zamienić się w deszczowe i szare dni. Zanim one nadejdą, warto wykorzystać dary wczesnej jesieni do przygotowywania oryginalnych dekoracji. Wystarczy kilka elementów, aby wprowadzić przytulną atmosferę w salonie, w którym w najbliższych kilku tygodniach będziemy spędzać większość wieczorów.

Salon to miejsce, które dynamicznie zmienia się razem z porami roku. Kiedy na wiosnę wypełnia się jasnymi kolorami, świeżymi kwiatami i powiewającymi na wietrze firanami, zwiastuje budzącą się do życia do przyrodę. Jesienią natomiast zamienia się w miejsce odpoczynku, wypełnia się ciepłymi kocami, pledami i zapachowymi świecami. Jesienne dekoracje mają na celu podkreślenie tego spokojnego klimatu, który sprzyja wyciszeniu oraz przygotowaniu się na nadchodzącą zimę, krótkie i zimne dni. Wystarczy wyjść na spacer, aby przynieść kilka naturalnych dekoracji, pozostałe możemy dokupić w markecie lub wykonać samodzielnie.

Jak wprowadzić jesienną atmosferę do wnętrza?

Jest kilka elementów, które wraz z pojawieniem się w salonie będą zwiastować nadejście jesieni. Przede wszystkim są to tekstylia – powiewające firanki zamieniamy na welurowe zasłony, na kanapie pojawiają się ciepłe pledy lub koc z wełny czesankowej, które razem z miękkimi poduszkami tworzą bazę dla domowników podczas wieczornego oglądania telewizji lub grania w planszówki. Na podłodze pojawia się dywanik ze sztucznego futerka, a na stopach wełniane bambosze. Dodatkowo na stoliku kawowym ustawiamy paterę ze świeczkami, lampiony lub latarenki dające nastrojowe światło. Do tego wystarczy dodać kilka ozdobnych dyń, fioletowe wrzosy i jesienna stylizacja gotowa.

Jak wykorzystać dary natury?

Podczas jesiennego spaceru możemy pozbierać trochę kasztanów i żołędzi, kolorowych liści czy suchych gałązek. Te pierwsze wysyłane na ozdobnym talerzyku lub misce będą ciekawą ozdobą stolika, a z tych drugich stworzymy bukiet lub wianek do powieszenia na drzwiach wejściowych lub na ścianie. Dekoracje na ścianę możemy wykonać z drewna. Jeśli mamy dostęp do ścinek desek, wystarczy narysować kształt i wyciąć go, a gotową ozdobę wyszlifować i pomalować.

Prace krok po kroku

Jesienne dekoracje za kilka miesięcy trafią do pudełka, w którym będą musiały przeczekać zimę, wiosnę i lato. Dlatego najlepiej do montażu stosować produkty Command, które pozwalają na ich szybką instalację oraz równie bezproblemowy demontaż.

  1. Co potrzebujemy?
  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • rzepy Command
  • drewniane dekoracje

  1. Na początek przygotowujemy ścianę – w tym celu przecieramy powierzchnię czystą ścierką nasączoną alkoholem. Dzięki temu usuniemy kusz i warstwę tłuszczu. W czasie kiedy pozostawimy ścianę do całkowitego wyschnięcia, możemy przygotować sobie rzepy poprzez połączenie dwóch elementów aż do charakterystycznego kliknięcia.

  1. Odklejamy folię zabezpieczającą rzep z jednej strony i dociskamy go do naszej ozdoby, przytrzymując przez kilkanaście sekund. Pamiętajmy, aby wszystkie poszczególne kroki wykonywać zgodnie z załączoną do produktów instrukcją obsługi. Zagwarantuje to prawidłowy montaż oraz mocne połączenie kleju z powierzchnią ściany.

  1. Zdejmujemy delikatnie drugą folię ochronną i mocno dociskamy ozdobę do ściany. Uważnie rozdzielamy rzepy i pozostawiamy całość na min. godzinę. Dopiero po tym czasie możemy połączyć rzepy ponownie i zawiesić ozdobę na ścianie. Podobnie postępujemy z pozostałymi dekoracjami, które razem stworzą efektowną, jesienną kompozycję.