Jesień jest porą roku, która kończy uwielbiane przez wszystkich lato – pełne słońca, kwiatów, świeżych owoców i wolnego czasu. Czy to oznacza, że wraz z latem kończy się wszystko, co piękne? Nie! Świat ma do zaoferowania jeszcze trzy pory roku, a jedna piękniejsza od drugiej! Warto jednak ciepłe kolory jesieni przenieść do swojego domu, aby ogrzały ochładzającą się aurę.

Czym zachwyca jesień?

Kończą się powoli ciepłe dni i czas wyciągać cieplejsze kurtki i zabudowane buty. Liście żółkną na drzewach i powoli zaczynają opadać, tworząc fantastyczne, pomarańczowe i złote dywany, przeplatane gdzieniegdzie brązem kasztanów, szyszek i żołędzi. Choć przeminęły już truskawki i czereśnie, w sadach pojawiają się przepyszne soczyste śliwki, jabłka i gruszki, a w lasach aromatyczne grzyby.

Smaki jesieni to przede wszystkim kiszonki i przetwory, ale także doskonałe świeże warzywa i owoce z polskich sadów. A z czym kojarzy nam się jesień? Ze szkołą, powrotem do zwyczajnych obowiązków, przygotowywaniem przetworów na zimę, ciepłymi ubraniami, weekendowymi rankami spędzanymi na grzybobraniu, a wieczorami – na czytaniu książek z rozgrzewającą herbatą pod grubym kocem. Kolory tej pory roku sprawiły, że na całym świecie rozsławiona jest złota polska jesień – idealna, by zainspirować się nią przy tworzeniu dekoracji domowych.

Dekorowanie domu na jesień

Dlaczego warto pomyśleć o jesiennych dekoracjach w domu? Aby zatrzymać tę piękną złotą jesień na dłużej i pamiętać o niej, gdy nadejdą brzydkie, krótkie dni, słota i zimno. Jesienią więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu, wraz z rodziną, i to właśnie jest wspaniały czas, aby wspólnie przygotowywać jesienne dekoracje, a następnie przymocowywać je do ścian lub mebli w swoim domu!

Ciekawym pomysłem są na przykład zielniki wykonane z prawdziwych liści i ziół zebranych podczas wycieczek po lesie czy łące. Można je zamknąć w antyramach i powiesić na ścianie, wykorzystując rzepy do nieinwazyjnego montażu – dzięki nim można uniknąć wiercenia dziur w ścianach i nieprzyjemności z tym związanych. Wspaniałe jesienne bukiety, po zasuszeniu i utrwaleniu, można przymocować na ścianie w salonie czy sypialni, przywiązane wstążką do niewielkiego haczyka bazującego na systemach montażu bez gwoździ i młotka.

Wspaniały, jesienny klimat dla całej rodziny

Wspólnie z dziećmi można spędzać długie jesienne wieczory na wykonywaniu rozmaitych dekoracji, które posłużą zaprowadzeniu złotego, ciepłego klimatu w domu. Warto pomyśleć o udekorowaniu dziecięcego pokoju. Maluchy uwielbiają wspólne zabawy z rodzicami polegające na kreatywności i puszczaniu wodzy fantazji. Z pewnością docenią możliwość powieszenia na ścianie samodzielnie zrobionej ozdoby z kolorowych liści i ususzonych ziół.

Takie zabawy można urządzać na przykład po wspólnym pieczeniu szarlotki – w czasie, gdy będzie ona rumieniła się w piecu, całą rodziną można zadbać o jeszcze więcej jesieni w swoim domu! Nowoczesne systemy nieinwazyjnego montażu mają tę zaletę, że są proste i absolutnie bezpieczne w użyciu. Oznacza to, że nawet kilkulatek jest w stanie złapać taśmę lub rzep, przytwierdzić do swojego obrazka, a następnie zamocować go w dowolnie wybranym miejscu.

Fakt, że zrobi to krzywo, nie ma żadnego znaczenia – taśmę można z łatwością oderwać i przykleić ponownie, bez żadnych szkód dla struktury ściany! Co więcej, możliwości tych systemów montażu sprawiają, że takie dekoracje przestają być problemem, nawet gdyby miały być zmieniane z każdą nadchodzącą porą roku!