Pasja może mieć różne oblicza: podróżowanie, kolekcjonowanie czy majsterkowanie to wszystko zajęcia, którymi zajmujemy się w wolnym czasie. W posiadaniu hobby chodzi przede wszystkim o to, aby robić coś poza godzinami pracy i obowiązkami, co przynosi nam przyjemność i daje satysfakcję. Dla jednych będzie to pieczenie ciast, dla innych zbijanie mebli z europalet. Każdy jednak przyzna, że dobrze jest mieć pasję.

Posiadanie hobby doskonale wpływa na nasze samopoczucie. Możemy oddać się zajęciu, które nie jest związane z naszą pracą i domowymi obowiązkami. Już od najmłodszych lat powinniśmy rozwijać w sobie zainteresowania, próbować różnych form rozrywki, aby wybrać to, co satysfakcjonuje nas najbardziej. Wiele osób uwielbia majsterkować: ciąć, szlifować, skręcać i kleić. Z pewnością ilość przedmiotów oraz akcesoriów może być przy takim hobby imponująca. Warto zorganizować sobie specjalny pojemnik lub organizer, w którym ułożymy wszystko na swoim miejscu. Najczęściej używane przedmioty, które powinniśmy mieć zawsze pod ręką, możemy umieścić w jednym miejscu: w garażu, w piwnicy czy na drzwiach. Jak to zrobić? Na przykład za pomocą produktów Command. W ofercie znajdziemy szereg haczyków i uchwytów, które pomogą utrzymać nam porządek w gadżetach do majsterkowania.

Jakie produkty mogą się przydać?

Narzędzia i akcesoria do majsterkowania mają różne kształty oraz wielkości. Na początek podzielmy je na kategorie, schowajmy w piwnicy ciężkie sprzęty, a wybierzmy i zostawmy te, z których korzystamy najczęściej. Może to będzie młotek, śrubokręt czy pistolet do kleju na gorąco? Do ich mocowania przydadzą się na pewno haczyki Command, ale także uchwyty do kabli, w których możemy umieścić śrubokręty oraz specjalne uchwyty, które można „zamknąć”. Dzięki temu wszystko będzie na swoim miejscu, a my z jeszcze większą ochotą będziemy oddawać się swojej pasji.

Prace krok po kroku

Wszystkie produkty Command są łatwe i bezpieczne w użyciu oraz zupełnie nieinwazyjne dla ściany. Wystarczy podczas montażu i demontażu postępować zgodnie z zaleceniami producenta, a powierzchnia pozostanie nienaruszona. Zanim zaczniemy, warto naszkicować sobie plan rozmieszczenia produktów Command, żeby w dalszej części prac od razu wiedzieć, gdzie który haczyk ma trafić.

  1. Czego potrzebujemy?
  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • haczyki i uchwyty Command
  • wybrane narzędzia i akcesoria do majsterkowania

  1. Akcesoria do majsterkowania możemy umieścić na ścianie, na drzwiach czy na meblu. Zanim jednak to zrobimy, musimy przygotować powierzchnię. Robimy to poprzez przetarcie jej ściereczką nasączoną alkoholem. Pozwoli to usunąć tłustą warstwę i wszelkie zabrudzenia. Miejsce pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.
  1. Haczyki i uchwyty przygotowujemy i montujemy zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniach. Warto dokładnie się z nią zapoznać, ponieważ każdy produkt ma inne wytyczne. Najpierw do haczyków należy przymocować taśmę z klejem, przytrzymujemy ją kilka sekund, aby dokładnie połączyła się z produktem.
  1. Na przykładzie gumowego uchwytu pokażemy proces przygotowywania do montażu. Odklejamy czerwoną folię ochronną i dociskamy ją do uchwytu w wyznaczonym miejscu.
  1. Następnie zdejmujemy czarną folię i uchwyt mocujemy na ścianie, przytrzymując go przez ok. 10 sekund. Teraz pozostawiamy produkt bez wieszania na nim żadnych akcesoriów przez co najmniej godzinę.
  1. Po upływie tego czasu odpinamy uchwyt i zakładamy na niego drobne akcesoria – taśmy izolujące, nożyce czy też narzędzia, np. młotek na sznureczku albo inne materiały potrzebne do majsterkowania. Zapinamy uchwyt i gotowe!