Pierwsze urodziny dziecka to zawsze szczególne wydarzenie, które chcemy wyjątkowo uczcić. Choć maluch nie będzie pamiętał swojego przyjęcia, to z pewnością z sentymentem wspominać będą je rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście. Jak urządzić imprezę urodzinową dla roczniaka w domu? Wystarczy kilka kolorowych gadżetów i niezapomniane dekoracje będą zdobiły nasz salon.

Najczęściej przyjęcie urodzinowe organizujemy zgodnie z wybranym motywem przewodnim. To doskonały pomysł, bo dekoracje są wtedy spójne, a jednocześnie jest nam łatwiej dobrać do siebie poszczególne ozdoby. Tematykę imprezy możemy wybrać, kierując się popularnymi motywami dla dzieci, jak np. jednorożce, zwierzątka czy kosmos. Warto też obserwować dziecko i wybrać coś, co wyjątkowo interesuje dziecko – może będzie to ulubiona przytulanka w kształcie zajączka, a może ukochany samochodzik. Dzięki temu sprawimy mu jeszcze większą przyjemność.

Czego nie może zabraknąć na przyjęciu dla roczniaka?

Głównym elementem każdego przyjęcia jest oczywiście tort. Jeśli wybraliśmy temat przewodni imprezy, to dekoracja ciasta będzie po prostu jego kontynuacją. Ponadto warto wybrać kilka ozdób, które stworzą ciekawą, uporządkowaną całość, która zaprezentuje się efektownie zarówno na żywo, jak i na zdjęciach. Kolorowe przyjęcie z pewnością nie może obyć się bez balonów. Warto zaopatrzyć się w dużą, nadmuchiwaną helem jedynkę, którą roczniak z dumą będzie miał przywiązaną do rączki lub fotelika, na którym posadzimy go w honorowym miejscu. Dodatkowo możemy nadmuchać tradycyjne balony i spięte po kilka umieścić w kilku miejscach w pomieszczeniu. Nadal korzystając z motywu przewodniego, ustawmy na stole z przekąskami, owocami i słodyczami papierowe talerzyki, kubeczki i słomki. Pomiędzy nimi możemy rozsypać kolorowe konfetti, brokat lub jadalne kuleczki z masy cukrowej.

Co można wykonać samodzielnie?

Część ozdób możemy stworzyć samemu – wystarczą kolorowe kartki i nożyczki. Gotowe szablony ozdób znajdziemy w internecie, wystarczy wydrukować je na kolorowych kartkach i wyciąć. W ten sposób wykonamy duży napis na ścianę „HAPPY BIRTHDAY”, kolorowe proporczyki i inne papierowe ozdoby, np. gwiazdki, tęcze lub planety. Wystarczy nawlec je na cienką nitkę, aby stworzyć oryginalne girlandy ozdób. W prosty i bezpieczny sposób zawiesimy je na ścianie za pomocą produktów Command. A po zakończonym przyjęciu bezproblemowo je zdejmiemy.

Prace krok po kroku

Urodzinowe dekoracje możemy wykorzystać ponownie za kilka lat lub przy drugim dziecku. Dobrym pomysłem je także podarować je komuś w prezencie. Z haczykami Command szybko zamocujemy i zdejmiemy ozdoby ze ścian, nie uszkadzając ich powierzchni.

  1. Co potrzebujemy?
  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • haczyki Command
  • urodzinowe, kolorowe dekoracje

  1. Wszelkie prace rozpoczynamy od przygotowania powierzchni. W tym celu nasączamy ściereczkę alkoholem i delikatnie przecieramy miejsca, w których będziemy przyklejać haczyki. Czekamy, aż powierzchnia wyschnie całkowicie, wykorzystując ten czas na przygotowanie produktów. Najpierw odklejamy czerwoną warstwę ochronną z taśmy klejącej i dociskamy ją do haczyka.

  1. Przytrzymujemy obydwa elementy kilka sekund, aby klej połączył się z haczykiem. Następnie odklejamy czarną warstwę ochronną i dociskamy haczyk do ściany. Bardzo ważne jest postępowanie według wytycznych zawartych w instrukcji obsługi na opakowaniu. Dzięki temu produkty spełnią swoje zadanie bez względu na to, jakie dekoracje będziemy na nich montować.

  1. Przyklejony do ściany haczyk pozostawiamy na min. godzinę, dlatego najlepiej będzie, jeśli zamontujemy je rano w dzień przyjęcia lub poprzedniego wieczora. Po tym czasie możemy zacząć wieszać dekoracje. Obok balonów lub proporczyków warto na ścianach umieścić zdjęcia z całego roku malucha, które będą sentymentalnym akcentem dla wszystkich gości.