W biurze, nad biurkiem ucznia lub w domowej pracowni przydaje się miejsce na notatki lub inne ważne zapiski. Zapisane w notesie lub kalendarzu mogą ulecieć z głowy, dlatego warto mieć je przed oczami. Można umieścić je na tablicy korkowej lub w wersji nowoczesnej – na metalowej kratce. To ciekawe rozwiązanie odmieni oblicze naszego biura i będzie jego oryginalną ozdobą.

Na kratce podobnie jak na tablicy możemy przypinać dowolne treści – karteczki z notatkami, ulubione zdjęcia, wycinki z gazet, plany i planery. Zamiast pinezek używamy drewnianych klamerek. Sama rola takiej kratki się nie zmienia, ale znacznie wpływa na odmianę aranżacji całego wnętrza. Lekka, metalowa ozdoba wprowadza do biura powiew świeżości. Kratkę możemy zakupić gotową lub wykonać ją samodzielnie. Wystarczy zakupić w markecie budowlanym kawałek siatki zbrojeniowej. Sprzedaje się je w dużych arkuszach, dlatego najlepiej poprosić kogoś z obsługi o docięcie pożądanej wielkości. Pozostanie nam jeszcze przetarcie drucików papierem ściernym i pomalowanie kratki na dowolny kolor, chociaż najczęściej jest to czarny. Możemy użyć do tego pędzelka lub farby w sprayu. Kratka jest niezwykle lekka i łatwa w montażu. Z powodzeniem zawiesimy ją na haczykach Command.

Gdzie sprawdzi się organizer z kratki?

Metalowa kratka to idealne rozwiązanie do pomieszczenia, w którym pracujemy, ponieważ w doskonały sposób zastępuje tablicę korkową lub magnetyczną. Pomoże zorganizować nam przestrzeń, przypniemy do niej ważne notatki lub inne cenne dla nas karteczki. Industrialny wygląd doskonale sprawdzi się w nowoczesnym biurze urządzonym w stylu modernistycznym, skandynawskim lub minimalistycznym. Ważne jest, aby zawartość kratki pasowała do całego wnętrza i nie zaburzała jego klimatu zbyt dużą ilością karteczek lub kontrastowymi kolorami.

Prace krok po kroku

Kiedy kratka jest gotowa, farba wyschła, a my znaleźliśmy dla niej idealne miejsce, pozostaje nam przygotować się do montażu. Pamiętajmy o sprawdzeniu poziomicą, czy równo przyklejamy haczyki, aby kratka wisiała w prawidłowej pozycji.

  1. Czego potrzebujemy?
  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • haczyki Command
  • metalowa kratka, kolorowe karteczki, zdjęcia, klamerki

    1. Jak zawsze przed rozpoczęciem prac musimy przygotować ścianę. Nie warto pomijać tego etapu, bo tłusta lub zabrudzona ściana może nie połączyć się wystarczająco stabilnie z klejem z haczyków. Przecieramy powierzchnię ścierką z alkoholem i pozostawiamy ją do całkowitego wyschnięcia.
  1. Haczyki przygotowujemy, posiłkując się instrukcją obsługi umieszczoną na opakowaniu. Odklejamy czerwoną taśmę ochronną i przyklejamy ją do haczyka, mocno dociskając przez kilka sekund. Pamiętajmy, aby prace wykonywać dokładnie oraz cierpliwie, dzięki temu haczyki będą nam służyć przez długi czas.
  1. Odklejamy folię z drugiej strony i dociskamy haczyki do ściany. W zależności od wielkości kratki oraz przedmiotów, które chcemy na niej zawiesić, możemy użyć jednego haczyka w centralnej części organizera, dwóch lub trzech. Najważniejsze to sprawdzić, czy są one w linii prostej.
  1. Po przymocowaniu haczyków należy odczekać minimum godzinę, zanim zaczniemy coś na nich wieszać. Po tym czasie wieszamy organizer na ścianie i rozpoczynamy uzupełnianie go notatkami. Do przyczepiania karteczek najlepiej sprawdzą się drewniane klamerki, które oprócz funkcji praktycznej pełnią rolę dekoracji. Oprócz notatek do dobre miejsce na zdjęcia, pocztówki, liściki czy gałązki roślin.