Nie jest żadnym wielkim odkryciem fakt, że kuchnia jest jednym z najlepiej zorganizowanych pod względem funkcjonalnym pomieszczeń w całym domu. Wszystko, co powinno się w niej znajdować – jest w zasięgu ręki. A przynajmniej tak być powinno. Żeby kuchnia była pomieszczeniem, w którym aż chce się gotować i konsumować, należy zadbać o jej odpowiednie wyposażenie. Nie bój się wykorzystywać wszelkich dostępnych wolnych przestrzeni ku własnej wygodzie!

Ściereczki i fartuszki dostępne zawsze i wszędzie

W kuchni co rusz wykorzystuje się wszelkie ścierki, ręczniki, rękawice i chwytaki do gorących naczyń, a także fartuszki dla każdego z domowników. Dobrze więc, by były one dostępne zawsze pod ręką – gdy gotujemy, cedzimy, wycieramy, sprzątamy i ocieramy dłonie. Dobrze jest w najbardziej strategicznych miejscach kuchni rozwiesić różnego rodzaju szmatki, dedykując każdej z nich osobny niewielki wieszak.

Takie wieszaki można przykręcać śrubkami, ale można też użyć specjalnych systemów samoprzylepnych z haczykami. Są one niezwykle lekkie i banalnie proste w montażu, do tego można łatwo je usunąć przez pociągnięcie, by zawiesić w innym miejscu. Mając kilka lub nawet kilkanaście takich haczyków, możesz odnaleźć dla nich dowolne miejsce na ścianie lub meblach i przyklejać – i to bez obaw o stan mebli czy ścian!

Ręczniki papierowe zawsze wtedy, gdy ich potrzebujesz!

W dobrze zorganizowanej i prowadzonej kuchni nie może zabraknąć ręczników papierowych. Aby jednak nie borykać się z ciągle spadającą na ziemię rolką, z którą nie ma co zrobić, czy stojakiem pionowym, który zajmuje miejsce na blacie, lepiej przytwierdzić uchwyt na ręcznik na ścianie.

Za pomocą prostej taśmy do nieinwazyjnego montażu bez trudu ulokujesz taki podajnik dokładnie na tej wysokości, która odpowiada wszystkim domownikom i w miejscu, w którym najwygodniej jest po niego sięgać. Za pomocą systemów nieinwazyjnego montażu można łatwo rozwiązać wiele drobnych, ale irytujących kwestii!

Kable, które się nie plączą

W kuchni większości domów jest zwykle dość gwarno i tłoczno. Zdarza się, że biegające dziecko lub wszędobylski kotek zahaczy o kabel od radia i wyrwie go z kontaktu. Bywa, że to właśnie w kuchni najczęściej pani domu korzysta z ładowarki do telefonu.

Najbardziej jednak irytujący jest chyba kabel od czajnika przewodowego, który plącze się po blacie i stale trzeba go podnosić przy myciu. Wszystkie te kwestie można rozwiązać banalnie prosto dzięki samoprzylepnym uchwytom do kabli mocowanych na ścianach wzdłuż przebiegu kabli aż do gniazdka. Kable bezpiecznie przylegają do ściany, nie psują estetyki kuchni, a domownicy mogą czuć się w niej swobodniej i przede wszystkim bezpieczniej!

Przyborniki na utensylia i słoiczki na przyprawy

Wygodne szuflady warto zostawić sobie na elegancko ułożone w przegródki sztućce. Za to wszelkie utensylia, takie jak chochelki, cedzaki i szczypce dobrze jest zawiesić na niewielkiej półeczce. Taka półeczka powinna posiadać wygodne kołki, które nie będą utrudniały odwieszania przyborów kuchennych na miejsce.

A można je przytwierdzić bardzo łatwo – za pomocą specjalnych rzepów samoprzylepnych, dzięki którym w łatwy sposób można zmienić lokalizację kołków bez uszkadzania ściany – przez pociągnięcie paska pod rzepem w dół. W identyczny sposób mocować można proste, malutkie półeczki na słoiczki z przyprawami. Takie słoiczki mogą stanowić piękną ozdobę nowoczesnej kuchni, poza tym są niezwykle poręczne i przydatne!