białe sciany oraz łapacz snów

Sypialnia jest miejscem w domu, które bez względu na charakter czy gust gospodarza powinno być miejscem lekkim, romantycznym, sprzyjającym relaksowi. Wbrew pozorom bardzo istotną rolę w zasypianiu i relaksowaniu się odgrywać będzie w sypialni jej dekoracja. Łapacze snów to jeden z najpopularniejszych ostatnimi czasy motywów dekoracyjnych.

Czym jest łapacz snów?

Jest to amulet wywodzący się z wierzeń Indian. Do amuletów przytwierdzano przedmioty o magicznych, według Indian, właściwościach. Ich zadaniem było czuwanie nad snem osób, którym łapacz snów był przypisany. Każdy sen, który nawiedzał daną osobę, miał być przepuszczany przez amulet niczym przez gęste sito. W efekcie osoba śniąca doświadczała tylko dobrych, przyjemnych i dających wypoczynek ciału i umysłowi snów.

Koszmary natomiast były w nim zatrzymywane i spływały po zawieszonych u dołu piórach. To stąd bierze się bardzo specyficzny charakter łapacza snów i jego określona budowa.

Współcześnie nie opieramy się już na etnicznych wierzeniach w codziennym życiu. Trzeba jednak przyznać, że sny mają w sobie jakąś magię i stosowanie takiego amuletu w sypialni z pewnością nie zaszkodzi – a może właśnie pomoże nam uzyskać piękne, kolorowe sny…?

Budowa łapacza snów

Dreamcatcher przybierać może najróżniejsze postacie, jednak jest kilka elementów, które absolutnie muszą się w nim znaleźć. Musi to być amulet na bazie koła – na kolistą obręcz, na przykład z drutu, nawija się ozdobne nici i zaopatruje się nimi wnętrze obręczy tak, aby powstała w niej niezbyt gęsto utkana sieć o ciekawym wzorze.

Dolna część łapacza snów musi koniecznie zawierać sznurki, na których końcach mocuje się różnokolorowe pióra. W łapacz snów można wplatać ozdobne koraliki, muszelki, kamyczki – różne ozdoby, dzięki którym będzie on jeszcze piękniejszy.

Zawiesza się go na przytroczonym sznurku bezpośrednio na suficie. Można również powiesić go luźno na ścianie, jednak ze względu na specyfikę tejże ozdoby – warto, aby powietrze mogło swobodnie przepływać przez jej środek i poruszać piórami.

Dreamcatcher jako dekoracja sufitowa

W sklepach dostępne są najróżniejsze modele łapaczy snów – od tych całkiem malutkich, symbolicznych, do tych w rozmiarach XXL. W zależności od wystroju Twojej sypialni wybierz jeden większy lub nawet kilka mniejszych łapaczy snów i zawieś je w różnych punktach pomieszczenia. Z pewnością uda Ci się wybrać taką dekorację, która świetnie będzie się wpasowywała w koncepcję kolorystyczną i stylistyczną całej aranżacji sypialni.

Wbrew pozorom nie musi to być sypialnia stylizowana na wzór etniczny. Również te romantyczne, urządzone w bielach czy błękitach i różach, odnajdą swoje odpowiedniki łapacza snów w postaci kordonkowych obręczy i subtelnych piórek. Zauważ, że taki łapacz snów będzie też świetnym sprzymierzeńcem Twojego dziecka, które boi się zasypiać samo w swoim pokoju!

Jak prawidłowo zamocować łapacz snów?

Najlepiej zawieszać tego typu ozdoby na specjalnych haczykach mocowanych na taśmach montażowych bezpośrednio do ściany. Nie wymagają one wiercenia dziur w ścianach, ponieważ łapacze snów są lekkie i nie potrzebują grubych wkrętów.

Bez trudu taki haczyk do nieinwazyjnego montażu można zamocować również na suficie – bez wiercenia, wbijania gwoździ i hałasu. O każdej porze, w każdym miejscu – i z możliwością odklejenia bez śladu – systemy nieinwazyjnego montażu są dziś najlepszym rozwiązaniem na rynku dekoracji ściennych.

Taki łapacz snów w sypialni jest naprawdę piękną i bardzo subtelną dekoracją, a dzięki swoim magicznym właściwościom uprzyjemni każdą noc spędzoną w wymarzonej sypialni!

Leave a Reply