suszarka i prostownica na marmurze

ZAINSPIRUJ SIĘ

Łazienka to często niewielkie pomieszczenie, w którym nie zawsze mamy miejsce na szafki. Kiedy brakuje nam mebli, żeby schować sprzęty do pielęgnacji włosów, najlepszym rozwiązaniem będzie powiesić je na ścianie. Trudno będzie wbić w płytki gwoździe, dlatego idealnym rozwiązaniem są haczyki Command.

ZRÓB TO SAM!

Uporządkowanie łazienki jest często bardziej kłopotliwe niż organizacja innych pomieszczeń z uwagi na niewielki metraż oraz płytki na ścianach. Te ostatnie wykluczają wbijanie zbyt dużej ilości gwoździ czy kołków. Idealnym rozwiązaniem będą haczyki Command, które szybko przymocujemy, a w razie potrzeby również zdemontujemy. Możemy zawiesić na nich ręczniki, urządzenia do pielęgnacji włosów czy dekoracje. Haczyki doskonale sprawdzą się na ścianie, ale z powodzeniem zastosujemy je także na drzwiczkach od szafki lub drzwiach wejściowych. W małym mieszkaniu zawiesimy tam szczotkę lub mopa. Jednak przede wszystkim to dodatkowe miejsce wykorzystamy na organizację urządzeń do pielęgnacji włosów: suszarki, lokówki i prostownicy. W zależności od częstotliwości użytkowania, jak i możliwości przestrzennych, w łazience możemy uporządkować je na kilka sposobów. Jednym z nich jest przymocowanie na haczyku materiałowej torby lub koszyka i włożenie sprzętów do środka. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się na ścianie obok lustra lub na wewnętrznej stronie szafki. Kiedy codziennie suszymy lub prostujemy włosy, warto mieć urządzenia pod ręką, np. na oddzielnych haczykach. W ofercie Command znajdziemy kilka rodzajów haczyków, które idealnie sprawdzą się do uporządkowania przestrzeni w łazience.

Prace krok po kroku

Zanim zaczniemy montaż haczyków, zaplanujmy miejsce, w którym mają się znaleźć. Warto od razu odmierzyć odległości pomiędzy haczykami i sprawdzić za pomocą linijki lub poziomicy, czy przymocujemy je w równej linii prostej. Zachowajmy odpowiednie przerwy, aby sprzęty swobodnie wisiały i żebyśmy mogli swobodnie oraz wygodnie z nich korzystać. Prac montażowych nie wykonujemy bezpośrednio po kąpieli, kiedy para wodna wciąż osadza się na ścianach. Także po przymocowaniu haczyków wstrzymajmy się z używaniem gorącej wody przez godzinę.

  1. Kiedy powierzchnia jest już zaplanowana i wymierzona, możemy zabrać się za działanie. Zaczynamy od przygotowania podłoża poprzez przetarcie go ściereczką z alkoholem. Ma to na celu usunięcie ewentualnych zanieczyszczeń, drobinek i tłustej warstwy. Dzięki temu zapewnimy klejowi na haczykach optymalne działanie. Zanim zaczniemy montaż, odczekajmy kilkanaście minut aż do całkowitego wyschnięcia powierzchni.
  2. Wszystkie przeprowadzane działania wykonujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu produktu. Wyjmujemy haczyki z pudełka i przystępujemy do mocowania ich na ścianie lub drzwiach. Zdejmujemy najpierw papier zabezpieczający z jednej strony i dociskamy go do haczyka, następnie odrywamy papier z drugiej strony. Produkt mocno dociskamy do powierzchni przez ok. 30 sekund.
  3. Wszystkie kroki przeprowadzamy starannie, bo od tego zależy skuteczne działanie haczyków. Identycznie postępujemy z kolejnymi haczykami, przytwierdzając je w równym rzędzie lub zaplanowanej przez nas innej kompozycji. Zanim zawiesimy na nich suszarkę lub prostownicę, musimy odczekać min. 1 godzinę. To czas na mocne połączenie kleju z powierzchnią, do której zostały zamocowane.
  4. Urządzenia umieszczamy na haczykach w zależności od naszych potrzeb. W każdej chwili możemy je usunąć bez uszczerbku dla podłoża. Instrukcja odklejania haczyków znajduje się na opakowaniu.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • alkohol i ściereczka do przetarcia powierzchni,
  • urządzenia do pielęgnacji włosów, np. suszarka, prostownica, lokówka, itp.