Lustra we wnętrzach są bardzo istotnym elementem – wbrew pozorom nie służą tylko do przeglądania się w nich! Przede wszystkim to najprostszy i najtańszy sposób, aby optycznie powiększyć pomieszczenie.

Jasne ściany, meble oraz dodatki, także w postaci luster , sprawią, że pomieszczenie od razu wyda się bardziej przestronne i jasne. To też świetny sposób na doświetlenie mieszkania – zwłaszcza jeśli nie posiadasz wielu okien i naturalne oświetlenie pomieszczeń nie wchodzi w grę. Zamiast stawiać kolejne lampy i lampki – postaw lub zawieś lustro!

Utarło się, że w domach lustra montuje się tylko w łazience, ewentualnie w przedpokoju. Dobrym pomysłem będzie postawienie ich lub powieszenie także w innych pomieszczeniach – zwłaszcza jeśli chcesz szybko zyskać trochę dodatkowej przestrzeni… Nawet jeśli to tylko pozory, lustra naprawdę potrafią czynić cuda!

Dziś pokażę Wam prosty sposób na przywieszenie lustra bez wiercenia dodatkowych dziur! To świetna opcja przede wszystkim dla tych, którzy żyją w wynajętym mieszkaniu i wbijanie gwoździ to pierwszy punkt na liście prac zakazanych w domu, którą dostaliście od właściciela zaraz po wprowadzeniu się.

Tym razem stworzyłam wiszącą, drewnianą dekorację na balkon – jest niewielki, więc postawienie na nim mebli (poza niewielkim stolikiem i krzesłami) niezbyt wchodzi w grę. Postanowiłam nieco „powiększyć” swój minitaras, tym samym znajdując miejsce na parę potrzebnych rzeczy, więc zdecydowałam, że na dekoracji musi także zawisnąć lustro! Ten pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę także ze względu na… ptaki! Do tej pory nie mogłam się ich pozbyć, bardzo upodobały sobie mój balkon. Jednak odkąd wisi na nim lustro, naturalna gra świateł skutecznie je odstrasza.

Cała dekoracja jest w formie organizera, więc to świetny pomysł dla każdego, kto nie posiada dużej przestrzeni na balkonie! Dzięki temu znalazłam miejsce na kwiaty, przybory ogrodnicze, a także lampki i drobne elementy dekoracyjne. Całość wygląda świetnie, a lustro zdecydowanie pomogło optycznie powiększyć balkon. Taką wiszącą dekorację możesz dopasować do swoich potrzeb, a także stylu, który lubisz. Deski to stelaż od mojego starego łóżka – są zabezpieczone olejem, dzięki temu mogą wisieć również podczas deszczu i nic się z nimi nie stanie. Taki organizer możesz także pomalować na wybrany kolor i zabezpieczyć lakierem lub woskiem.

Zawieszanie rzepów:

Krok 1: W pierwszej kolejności wyczyść ścianę, przecierając ją alkoholem izopropylowym. Nie zaleca się używania innych detergentów.

Krok 2: Oddziel paski z rzepami, następnie dociśnij je parami do siebie, aż usłyszysz kliknięcie.

Krok 3: Usuń zielony papierek ochronny i dociśnij mocno do dekoracji. Powtórz to z pozostałymi rzepami, których chcesz użyć. Dolną parę rzepów przyklej na wysokości 2/3 od wierzchołka dekoracji.

Pamiętaj o sprawdzeniu limitów obciążenia! Haczyki i rzepy występują w dwóch wersjach – obciążenie do 900 g oraz do 4 kg.

Krok 4: Usuń pozostałe papierki ochronne i przyciśnij dekorację do ściany. Przyciskaj mocno fragmenty, gdzie znajdują się rzepy.

Krok 5: Aby mieć pewność, że klej będzie dobrze trzymać, zdejmij dekorację, chwytając ją od dołu i oderwij od ściany, podważając do góry. Nie odklejaj prostopadle do ściany. Następnie przyciskaj pozostałe na ścianie rzepy przez ok. 30 sekund. Upewnij się, że przyciskasz cały pasek.

Krok 6: Odczekaj godzinę przed ponownym zawieszeniem dekoracji. Dociśnij mocno, aż pary rzepów zacisną się i klikną w charakterystyczny sposób.