karton i haczyki na stole

ZAINSPIRUJ SIĘ

W wynajętym mieszkaniu często nie mamy możliwości dostosowania przestrzeni tak, jak byśmy chcieli. Zwykle nie możemy wiercić, malować, ingerować w wystrój stworzony przez właścicieli. W moim przypadku jest to niezwykle uciążliwe, ponieważ jestem osobą, która ciągle by zmieniała, malowała, robiła przemeblowania… Jeśli tak jak ja lubisz tworzyć proste dekoracje DIY i oryginalne rozwiązania do swojego domu – zobacz, jak w szybki i prosty sposób dostosować haczyki Command do różnych pomieszczeń!

ZRÓB TO SAM!

Mój pomysł z malowaniem wykonasz w zaledwie kilka minut! Haczyki możesz także okleić materiałem lub taśmami washi tape. Do tego projektu możesz także zaangażować dzieci – to niecodzienny, kreatywny pomysł na spędzenie wspólnie czasu!

Dodatkowym atutem mojego pomysłu jest to, że farb na rynku jest mnóstwo! Dzięki temu możesz dostosować kolor oraz wykończenie do swoich preferencji i swojego mieszkania! Farby w sprayu dostępne są z matowym wykończeniem, satynowym lub połyskiem. Znajdziesz żywe kolory, pastelowe, metaliczne – opcji jest naprawdę wiele!

Kolejny plus jest taki, że montowanie haczyków Command jest niezwykle proste. Z powodzeniem zrobisz to samodzielnie w zaledwie parę minut. Nie musisz wzywać speca lub prosić męża o wyciąganie wiertarki.  Dobierz haczyki do swoich potrzeb, przeczytaj instrukcję na opakowaniu i do dzieła!

Krok 1: Przygotuj haczyki, które chcesz pomalować. Najłatwiej i najszybciej będzie to zrobić farbą w sprayu. Efekt wyjdzie jednolity, a farba będzie gładka, bez widocznych pociągnięć pędzla. Ja wybrałam farbę w kolorze „Rose Gold” z matowym wykończeniem. Moje mieszkanie jest w prostym, skandynawskim stylu. Postanowiłam przełamać biel lekkim błyskiem glamour!

Krok 2: Przygotuj folię malarską lub pudełko, w którym pomalujesz haczyki. Najlepiej malować na świeżym powietrzu lub przy otwartym oknie, ponieważ zapach farby jest bardzo intensywny.

Krok 3: Farbą w sprayu dokładnie pomaluj haczyki. Zostaw do wyschnięcia.

Krok 4: Po czasie przewidzianym na wyschnięcie farby, sprawdź, czy jedna warstwa dobrze pokryła powierzchnię. Jeśli nie – potwórz krok 3, aż uzyskasz pożądany efekt.

Krok 5: Suche haczyki są gotowe do powieszenia w wybranym miejscu, zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.

Wieszanie haczyków:

Krok 1: Wybierz miejsce, w którym zawisną haczyki. Ja rozmieściłam je asymetrycznie.

Krok 2: Przygotuj powierzchnię, przecierając ją alkoholem izopropylowym. Poczekaj, aż wyschnie.

Krok 3: Wyjmij z opakowania wszystkie paski samoprzylepne i rozdziel je.

Krok 4: Następnie usuń czarny papier ochronny (jest podpisany „Wall Side”) i przyklej pasek w wybranym miejscu. Haczyk przyciskaj przez około 30 sekund.

Krok 5: Powtarzaj krok 3 oraz 4 z kolejnymi haczykami, które chcesz zawiesić. Pamiętaj, aby zachować pewną odległość. W symetrycznym rozmieszczeniu haczyków pomoże poziomica. Ja wolę „artystyczny nieład”.

Po przymocowaniu odczekaj godzinę, aby mieć pewność, że dekoracja będzie stabilna. Następnie na haczykach powieś na przykład:

  • biżuterię: łańcuszki, bransoletki, kolczyki
  • apaszki i szale
  • elementy dekoracyjne
  • pudełka i kosze – w nich możesz trzymać drobne akcesoria, lekkie kosmetyki lub tekstylia

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • farba w sprayu w wybranym kolorze
  • karton lub folia malarska

Leave a Reply