Niezależnie od tego, czy żyjesz w wynajętym pokoju, dużym mieszkaniu czy własnym domu – chcesz, aby Twoje cztery kąty były urządzone po swojemu. To normalne, w końcu własne mieszkanie najlepiej pokaże, czym się interesujesz, jaką masz pasję, co Ci się podoba, co Cię uspokaja… i co tak naprawdę gra Ci w duszy! Nic nie smakuje lepiej niż powrót do własnego, przytulnego „gniazdka” po ciężkim dniu!

Motyw podróży we wnętrzach to często powtarzający się element w dekoracjach! Jeśli lubisz zwiedzać świat, poznawać nowe miejsca, a także tworzyć własne ozdoby do mieszkania – ten tutorial jest dla Ciebie!

Dziś pokażę Ci, jak w szybki i prosty sposób stworzyć własną wersję mapy świata. Nie musisz się martwić o dziury w ścianach, ponieważ zawiesimy ją na rzepach Command!

Jeśli żyjesz w wynajętym mieszkaniu, co znacznie ogranicza Twoje pole do remontowania i dekorowania – to również artykuł dla Ciebie!

  • stara tablica korkowa
  • farba kredowa lub akrylowa w dowolnym kolorze
  • szablon mapy świata (jeśli masz talent plastyczny, spróbuj namalować samodzielnie!)
  • pędzel, gąbka
  • taśma malarska
  • ozdobne pinezki
  • rzepy Command
  • alkohol izopropylowy do przetarcia powierzchni

Krok 1: Zastanawiasz się, skąd wziąć szablon? To bardzo proste. W Internecie jest mnóstwo darmowych wzorów – w tym mapy świata. Wystarczy wydrukować taki wzór na zwykłej kartce papieru, a następnie wyciąć szablon za pomocą nożyka.

Krok 2: Szablon zabezpiecz taśmą malarską, przyklejając go w wybranym miejscu na tablicy korkowej.


Krok 3: Za pomocą gąbki odbij szablon metodą tapowania. Nadmiar farby z gąbki wystarczy odcisnąć na kawałku papieru lub kartonu.

Krok 4: Delikatnie oderwij szablon od tablicy korkowej. Niedociągnięcia popraw pędzlem, kiedy pierwsza warstwa farby już wyschnie.


Krok 5: Jeśli pierwsza warstwa nie pokryła odpowiednio tablicy, to po jej wyschnięciu należy nałożyć kolejną. Potwórz ten krok do uzyskania pożądanego efektu.

Krok 6: Ozdobnymi pinezkami możesz zaznaczać miejsca, które udało Ci się odwiedzić! Na takiej tablicy możesz przyczepić bilety lotnicze, kolejowe lub zdjęcia z różnych miejsc świata. Możesz także użyć pinezek w różnych kolorach i oznaczać miejsca, które chcesz odwiedzić, a innym kolorem te, w których już udało Ci się być!


Zawieszanie rzepów:

Krok 1: W pierwszej kolejności wyczyść ścianę, przecierając ją alkoholem izopropylowym. Nie zaleca się używania innych detergentów.

Krok 2: Oddziel paski z rzepami, następnie dociśnij je parami do siebie, aż usłyszysz kliknięcie.

 

Krok 3: Usuń zielony papierek ochronny i dociśnij mocno do dekoracji. Powtórz to z pozostałymi rzepami, których chcesz użyć. Dolną parę rzepów przyklej na wysokości 2/3 od wierzchołka dekoracji.

Pamiętaj o sprawdzeniu limitów obciążenia! Rzepy i haczyki występują w dwóch wersjach – obciążenie do 900 g oraz do 4 kg.

Krok 4: Usuń pozostałe papierki ochronne i przyciśnij dekorację do ściany. Przyciskaj mocno fragmenty, gdzie znajdują się rzepy.

Krok 5: Aby mieć pewność, że klej będzie dobrze trzymać, zdejmij dekorację, chwytając ją od dołu i oderwij od ściany, podważając do góry. Nie odklejaj prostopadle do ściany. Następnie przyciskaj pozostałe na ścianie rzepy przez ok. 30 sekund. Upewnij się, że przyciskasz cały pasek.

Krok 6: Odczekaj godzinę przed ponownym zawieszeniem dekoracji. Dociśnij mocno, aż pary rzepów zacisną się i klikną w charakterystyczny sposób.