mapa marzeń

ZAINSPIRUJ SIĘ

Marzenia są po to, żeby je spełniać i wierzyć w to, że mogą się spełnić. Czasami jednak trzeba im trochę pomóc – robiąc pierwszy krok, wychodząc ze swojej strefy komfortu i… wizualizując je każdego dnia. Wiele osób wierzy w siłę przyciągania oraz podświadomości, dlatego co roku przygotowuje mapę marzeń. Zrobienie takiego kolażu to nie tylko dodanie odrobiny magii do codziennego życia, ale przede wszystkich doskonała zabawa i okazja do chwili refleksji.

Mapa marzeń najlepiej spełnia swoje zadanie, kiedy jest stale w zasięgu wzroku. Warto zatem umieścić ją w miejscu, na które często zerkamy, np. w sypialni. Od razu po przebudzeniu i tuż przed zaśnięciem będziemy mogli na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach i problemach.

W ich miejsce pojawią się wizualizacje marzeń oraz plan działania, jak je urzeczywistnić. Można w to wierzyć lub nie, ale mapa marzeń to coś więcej niż wyklejanka z gazet.

Jak wykonać mapę marzeń?

Do przygotowania mapy marzeń potrzebne są jedynie kolorowe gazety, nożyczki, klei i duża, biała kartka. Przyda się godzina lub dwie wolnego czasu, notes i ołówek oraz przyjaciółka do towarzystwa. Najpierw warto jest spojrzeć w przyszłość i zrobić sobie podsumowanie minionego roku lub dowolnego okresu życia.

W notesie wypisujemy swoje marzenia, plany, wyobrażenia o sobie w kolejnych latach. Mogą to być najbardziej szalone myśli. Podróże, dom, rodzina, nauka języków – na mapie może znaleźć się wszystko, czego pragniemy.

Następnie w gazetach szukamy obrazków lub napisów, które obrazują nasze marzenia, wycinamy je i przyklejamy do kartki, tworząc kolorowy kolaż. Mapa marzeń gotowa! Możemy ją dodatkowo urozmaicić naklejkami, napisami lub zdjęciami.

Prace krok po kroku

Mapa marzeń będzie nam służyć przez kolejne miesiące lub lata, warto zatem podkleić ją kawałkiem kartonu lub brystolu. Ciekawie wyglądać będzie umieszczona w ramce, dzięki temu wpisze się w aranżację sypialni i będzie jej dodatkową ozdobą. Możemy zawiesić ją nad łóżkiem, nad komodą lub tuż obok toaletki. Najważniejsze to mieć ją w zasięgu wzroku i często wizualizować sobie wyklejone na niej marzenia.

Aby nie wbijać dodatkowego gwoździa lub nie wiercić w ścianie, ramę zamocujemy na rzepach marki Command. Dzięki temu szybko ją przewiesimy lub usuniemy, np. podczas przeprowadzki lub przemeblowania.

  1. Czego potrzebujemy?
  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • rzepy Command
  • mapa marzeń (opcjonalnie ramka lub antyrama)

  1. Przed przystąpieniem do montażu ramy z mapą marzeń do ściany musimy przygotować powierzchnię, oczyścić ją i odtłuścić. W tym celu przecieramy ścianę ściereczką nasączoną alkoholem i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.

  1. Wszystkie działania wykonujemy zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu rzepów marki Command. Najpierw łączymy ze sobą dwa elementy, aż do charakterystycznego „kliknięcia”. Przygotowujemy sobie drugi komplet rzepów.

  1. Odklejamy zielony pasek i przyklejamy rzepy do ramy z jednej strony, po czym drugi komplet umieszczamy po drugiej stronie ramy. Następnie zdejmujemy folię ochroną i dociskamy ramę z mapą marzeń do ściany. Pamiętajmy o wypoziomowaniu ramy, aby wisiała prosto.

  1. Delikatnie oddzielamy rzepy od siebie, zdejmując ramę ze ściany i odczekujemy min. godzinę, aby klej dobrze się zawiązał. Dopiero po tym czasie ponownie łączymy ramę ze ścianą, dociskając ją w taki sposób, aby usłyszeć kliknięcie pomiędzy rzepami.

Leave a Reply