Święta to bez wątpienia wyjątkowy, magiczny okres. Każdy z nas ma w swojej pamięci zapach tego okresu, choć wydaje się to abstrakcyjne – zapach czasu? A jednak to możliwe! Aby przywołać jak najbardziej świąteczną atmosferę do swojego domu, dobrze jest w odpowiednim czasie, jeszcze przed gorączką świątecznych zakupów, wypieków i sprzątania, poświęcić chwilę na przygotowanie świątecznych dekoracji. Najlepiej z rodziną – nie ma nic lepszego niż wspólne spędzanie czasu z najbliższymi na kreatywnej pracy!

Tworzenie dekoracji świątecznych – zabawa, która rozwija!

Samodzielne przygotowywanie dekoracji na święta jest zajęciem pełnym nieocenionych wręcz zalet. To piękny czas, kiedy można usiąść przy wspólnym stole z rodziną, i tym razem nie po to, by jeść, ale by oddawać się twórczej pracy. Niesie to za sobą mnóstwo śmiechu, wspominków, robienia sobie wspólnie kawałów i wzruszeń! To zajęcie świetne dla dzieci i dla dorosłych.

Dzieci ćwiczą swoje umiejętności manualne, a dorośli przypominają sobie, jak to jest robić coś, co nie jest pracą zarobkową, a ma służyć wyłącznie radowaniu naszych oczu i zmysłu węchu! Samodzielne tworzenie dekoracji czy chociażby kolorowych pierniczków bardzo wycisza, relaksuje i pozwala zapomnieć na kilka godzin o codziennych problemach. W tym czasie wszyscy skupiamy się na swojej kreatywności i bliskości rodziny – daje to niesamowite rezultaty i pozwala pozytywnie się zmęczyć! Nie mówiąc o tym, że w wyniku takiej zabawy powstaje całe mnóstwo dekoracji – kolorowych, pachnących, a niekiedy i smakowitych.

Masz pomysł? Nie pozwól mu uciec!

Co zwykle ogranicza Cię w tworzeniu dekoracji świątecznych? Brak weny z pewnością nie – w otoczeniu mnóstwa ciekawych narzędzi, materiałów i inspiracji z pewnością każdy wykrzesze z siebie choć odrobinę pomysłów. Może natomiast ograniczać brak możliwości powieszenia tych pięknych bombek, girland czy stroików. Na to jednak zawsze znajdzie się sposób! Aby niepotrzebnie nie dziurawić ścian, mebli czy drzwi gwoździami, lepiej zakupić systemy nieinwazyjnego montażu w postaci samoprzylepnych taśm, rzepów oraz haczyków.

Za ich pomocą uda się powiesić różne elementy dekoracyjne na święta i bez trudu udekoruje się swój dom! Nie pozwól sobie, by ograniczały Cię możliwości techniczne! W dzisiejszych czasach na niemal każdy problem znajdzie się odpowiednie rozwiązanie, wystarczy tylko dobrze go poszukać. A czasem nie trzeba nawet specjalnie szukać, bo systemy do montażu bez użycia gwoździ są bardzo powszechne w marketach budowlanych czy zwykłych hipermarketach z różnorodnym asortymentem, na działach remontowych.

Niech w Twoim domu zadzieje się magia!

Magiczny czas świąt trwa tylko kilka dni w roku, ale są to dla nas bardzo ważne święta. Wiele osób tylko ten raz w roku ma szansę spędzić miło czas z całą rodziną, spożywać potrawy jadane tradycyjnie tylko raz do roku i cieszyć się wolnymi dniami. Dlatego warto dołożyć wszelkich starać, aby nasz dom był pełen ciepła, miłości i zainteresowania, ale też pełen dekoracji świątecznych.

Można je oczywiście kupić w gotowej postaci – niektóre są naprawdę rewelacyjne! Takie ozdoby to doskonały pomysł dla osób, które naprawdę nie mogą poświęcić nawet tych kilku godzin, by w spokoju przygotować materiały i sporządzić dekoracje, jakich świat nie widział. Grunt, aby wypełnić nimi dom, żeby domownicy i goście wiedzieli, że gospodarze podążają z duchem czasu i potrafią cieszyć się świętami!