haczyki, wstążka i inne przyrządy na stole

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Właściwe oświetlenie, odpowiednie ułożenie sprzętów, kolor biurka i pasujące do niego pudełka i segregatory – urządzając biuro, pomyślałam o wszystkim!

Jedynie nad moim biurkiem znajduje się do tej pory spora, wolna przestrzeń… Długo zastanawiałam się, jak ją zagospodarować. Początkowo nie przeszkadzała mi biała, pusta ściana, jednak z czasem zaczęło mi na niej czegoś brakować. Tablice korkowe, tablice magnetyczne, obrazy, kalendarze – nic do końca nie pasowało, wszystkie pomysły odpadały równie szybko, jak się pojawiały.

ZRÓB TO SAM!

Do tej pory wszystkie notatki, a także rysunki dzieciaków, leżały luźno na biurku lub schowane w pudełkach. Postanowiłam zorganizować niewielką przestrzeń, aby wreszcie je uporządkować. Z pomocą haczyków Command stworzyłam szybką dekorację, która zdobi teraz moje domowe biuro!

Zobaczcie, jak w prosty i szybki sposób zorganizować przestrzeń na prace swoich dzieci lub własne notatki! Nie musisz mieć ogromnego mieszkania lub biura, aby w sprytny sposób wydzielić trochę potrzebnego miejsca. Pomysł, który Wam pokażę, jest błyskawiczny – zajmie zaledwie parę minut!

Ogromną zaletą tej dekoracji jest też to, że można dostosować jej wygląd do swojego pomieszczenia!

W jaki sposób? Na przykład: pomaluj haczyki lub oklej je kolorowymi taśmami washi tape, a następnie dobierz pasujący odcień sznurka lub wstążki! Jeśli wolisz, możesz także wybrać przezroczyste haczyki – są praktycznie niewidoczne, dzięki czemu nie będą się odróżniać na tle białej ściany.

Krok 1: Przygotuj rysunki lub notatki, które chcesz zawiesić. Oczywiście, możesz zmodyfikować dowolnie mój pomysł i zamiast rysunków powiesić na przykład: przepisy kuchenne, menu dla rodziny czy inne, własne zapiski. U mnie są to prace dzieci oraz lista pilnych spraw do zrobienia w nadchodzących dniach.

Krok 2: Wybierz miejsce, w którym zawiśnie Twoja dekoracja. U mnie jest ona w punkcie centralnym. Dzięki temu, za każdym razem, kiedy podniosę głowę podczas pracy, poprawia mi się humor!

Krok 3: Przygotuj powierzchnię, przecierając ją alkoholem izopropylowym. Poczekaj, aż wyschnie.

Krok 4: Wyjmij z opakowania wszystkie paski samoprzylepne i rozdziel je.

Krok 5: Następnie usuń czarny papier ochronny (jest podpisany „Wall Side”) i przyklej pasek w wybranym miejscu. Haczyk przyciskaj przez około 30 sekund.

Krok 6: Powtarzaj krok 3 oraz 4 z kolejnymi haczykami, które chcesz zawiesić. Pamiętaj, aby zachować pewną odległość. W symetrycznym rozmieszczeniu haczyków pomoże poziomica.

Po przymocowaniu odczekaj godzinę, aby mieć pewność, że dekoracja będzie stabilna. Następnie pomiędzy haczyki przywiąż wstążkę lub sznurek.

Krok 7: Za pomocą klamerek przyczep rysunki, prace lub notatki biurowe. Ja zakupiłam klamerki, po których można pisać kredą. To świetna opcja, aby podpisać konkretne rysunki, a także, aby zostawiać sobie nawzajem z rodziną miłe, krótkie wiadomości!

Mój pomysł jest dla każdego – niezależnie od tego, czy masz domowe biuro i jest to element Twojego mieszkania, czy pracujesz w dużej firmie, w której masz do zagospodarowania zaledwie metr kwadratowy. Ta szybka i piękna dekoracja jest także bardzo praktyczna – wreszcie masz zorganizowaną przestrzeń na wszystkie ważne sprawy!

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • kolorowy sznurek lub wstążka
  • kolorowe klamerki
  • rysunki, zdjęcia lub notatki

Leave a Reply