Organizacja kabli w biurze i domu może być bardzo uciążliwa! Zwłaszcza jeśli mamy sporo sprzętów w jednym miejscu, jeszcze gorzej, jeśli jest do nich ograniczony dostęp. Często ciężko znaleźć właściwy kabel, plączą się, wyglądają nieestetycznie osiada na nich kurz, który niełatwo usunąć. Zastanawiasz się, jak można je schować, aby nie były widoczne i nie psuły urządzonego wnętrza? To bardzo proste – wystarczy zaopatrzyć się w małe, przezroczyste haczyki Command! Możesz je zamocować na wielu powierzchniach, wystarczy przetrzeć wybrane miejsce alkoholem izopropylowym. W ten sposób masz trwały i prosty patent, który posłuży Ci przez długie miesiące!

Zawsze kieruj się kilkoma prostymi zasadami organizacji kabli i przewodów:

  1. Podwieszaj je, jeśli masz gdzie – kable na podłodze to na dłuższą metę niezbyt dobre rozwiązanie! Kable na podłodze nie tylko wyglądają niedbale, ale także sprzątanie ich wiąże się z ryzykiem strącenia sprzętu lub zepsucia go. Często też występują w różnych kolorach, co burzy wystrój wnętrza.
  2. Łącz ze sobą kable, jeśli „biegną” obok siebie – w ten sposób zaoszczędzisz miejsce i uratujesz się od ciągłego potykania o zwoje długich przewodów
  3. Oddzielnie mocuj te kable, które często podłączasz i odłączasz–- dodatkowo możesz oznaczyć, który jest do czego!

Rozwiązanie musi być przede wszystkim funkcjonalne – w końcu planujesz kabel zamocować raz i korzystać z niego wiele miesięcy, o ile nie lat. Dlatego wybierz odpowiednie miejsce, do którego będzie łatwy i szybki dostęp – bez niepotrzebnego schylania się oraz odsuwania mebli czy sprzętów za każdym razem, kiedy będziesz odłączać lub podłączać daną maszynę.

Jeśli kabli planujesz zamocować dużo obok siebie – oznacz je. Możesz to zrobić kolorową lub jednolitą taśmą i podpisać wodoodpornym markerem. Dzięki temu nie będziesz się mylić i niepotrzebnie ich ściągać, kiedy nie będą potrzebne.

Zaczniemy od przymocowania haczyków Command. Reszta tego prostego projektu zamknie się w zaledwie jednym kroku! Haczyki są przezroczyste, dzięki czemu pozostaną praktycznie niewidoczne. Taki kabel możesz zamontować z tyłu stolika lub z boku – to sposób na ukrycie go, nie będzie rzucał się w oczy i psuł wystroju wnętrza. Jednak jeśli nie ma opcji na całkowite lub częściowe ukrycie go – na haczyku, z boku mebla i tak będzie prezentował się lepiej niż rzucony i poplątany na podłodze.

Krok 1: Wybierz miejsce, w którym chcesz poprowadzić kabel od lampki (lub innego urządzenia). Ja umieściłam haczyk tym razem na krawędzi biurka – czyli na gładkiej, jednolitej powierzchni drewnianej i muszę przyznać, że sprawdził się w tym miejscu doskonale.

Krok 2: Przygotuj powierzchnię, przecierając ją alkoholem izopropylowym. Poczekaj, aż wyschnie.

Krok 3: Wyjmij z opakowania wszystkie paski samoprzylepne i rozdziel je.

Krok 4: Następnie usuń czarny papier ochronny (jest podpisany „Wall Side”) i przyklej pasek w wybranym miejscu. Haczyk przyciskaj przez około 30 sekund.

Krok 5 (opcjonalnie): Jeśli masz więcej haczyków, które chcesz przywiesić, powtarzaj krok 3 oraz 4 z kolejnymi haczykami, które chcesz zamocować. Pamiętaj, aby zachować pewną odległość. W symetrycznym rozmieszczeniu haczyków pomoże poziomica.


Po przymocowaniu odczekaj godzinę, aby mieć pewność, że organizer na kable będzie stabilny.