ramka z haczykiem na klucze

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Znowu to samo – zaspałeś, nie mogłeś znaleźć kluczy, spóźniłeś się do pracy. W Twoim przedpokoju panuje chaos, nic nie ma swojego stałego miejsca, a codzienne sprawdzanie szafek i kieszeni w poszukiwaniu ważnych przedmiotów doprowadza Cię do szału. Zmień to! Zrób wiosenny porządek i przygotuj miejsce na wszystkie domowe klucze.

Twój dzień zawsze zaczyna się podobnie – wstajesz, bierzesz prysznic, pakujesz się do wyjścia. Szybkie śniadanie i już jesteś jedną nogą za progiem. Jeszcze tylko klucze… zaraz, zaraz, gdzie są klucze? Znasz ten scenariusz?

Najwyższa pora, by raz na zawsze z nim skończyć. Wystarczy uporządkować przedpokój i stworzyć w nim miejsce przeznaczone specjalnie dla wszystkich kluczy i kluczyków. Wiosna to doskonała inspiracja do zmiany nawyków – pomoże Ci w tym prosty i praktyczny organizer na klucze, który stanie się też oryginalnym elementem aranżacji przedpokoju. Ramka na zdjęcia, dowolna farba, pędzel, haczyki i rzepy Command – tego potrzebujesz, żeby wprowadzić pomysł w życie.

ZRÓB TO SAM!

 

1. Zaopatrz się w drewnianą ramkę na zdjęcia, która będzie bazą do stworzenia alternatywy dla typowej szafki na klucze. Może nawet znajdziesz starą nieużywaną już ramkę w głębi szuflady albo w kartonie na strychu?

2. Zaplanuj, jak ma wyglądać Twoja ramka i w razie potrzeby poddaj ją drobnej renowacji: wyszlifuj drobnoziarnistym papierem ściernym (np. o gradacji 180) i przemaluj farbą do drewna na dowolny kolor.

3. Gdy farba wyschnie, opraw w ramkę wybrane zdjęcie, grafikę, kawałek tkaniny lub haft krzyżykowy – wybierz dekorację, która wkomponuje się w stylistykę Twojego przedpokoju. Możesz dodatkowo umieścić na niej informacyjny napis, np. House keys.

4. Przygotuj wszystkie klucze, które znajdą miejsce na ramce, i ustal ich rozkład – na tej podstawie przyklej do ramki przezroczyste, łatwe w montażu i demontażu haczyki Command.

5. Teraz wybierz miejsce, w którym powiesisz ramkę na ścianie – najlepiej w pobliżu drzwi wejściowych. Przymocuj ją, używając mocnych rzepów Command, dzięki którym nie będziesz musiał korzystać z wiertarki ani gwoździ. To praktyczne rozwiązanie, które pozwoli Ci na prostą zmianę położenia oragnizera na klucze bez pozostawiania śladów na powierzchni.

6. Na papierze kredowym wydrukuj, a następnie wytnij plakietki z napisami informującymi o przeznaczeniu poszczególnych kluczy. Do każdego z nich przyczep metalowe kółeczko, a do niego karteczkę z właściwym napisem – wystarczy Ci do tego mulina lub kawałek sznurka. Gotowe! Teraz wystarczy, że powiesisz wszystkie klucze w przeznaczonym dla nich miejscu.

ikona porada

Porada 
Klucze najlepiej wieszać na dolnym i bocznych elementach ramki, dlatego wybierając ramkę, zwróć uwagę na jej szerokość. W ten sposób klucze nie zasłonią znajdującej się pod szybką dekoracji, którą będziesz mógł należycie wyeksponować.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • drewniana ramka na zdjęcia
  • farba – mały pędzelek
  • drobnoziarnisty papier ścierny
  • papier kredowy
  • kółeczko do kluczy
  • mulina lub sznurek.