dekoracje z ubranek na pierwsze urodziny

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Zbliżają się kolejne urodziny Twojego dziecka i tym razem chcesz, by były naprawdę wyjątkowe? Zamów więc tort, który będzie królował w urodzinowym menu, zapakuj pięknie prezent i nie zapomnij o oryginalnej dekoracji, która zmieni salon w urodzinową salę zabaw.

Przyjęcie urodzinowe Twojego dziecka
 musi być wyjątkowe – prezenty, dobre jedzenie i goście sprawią mu jeszcze większą przyjemność, jeśli zadbasz o odpowiednią oprawę. Kup balony i tiulowe pompony, które staną się podstawą wystroju Twojego domu. Przygotuj też napis HAPPY BIRTHDAY i papierową girlandę – zaproś do pomocy swoją pociechę i razem stwórzcie dekoracje urodzinowe, o jakich marzy. Wszystkie elementy przymocujesz w kilka minut za pomocą haczyków Command, które pozostaną niewidoczne i nie zniszczą ścian ani sufitu.

ZRÓB TO SAM!

 

Zacznij od przygotowania napisu HAPPY BIRTHDAY – wydrukuj wszystkie literki na zwykłych kartkach, wytnij je, a następnie przyklej na wycięte z kolorowego papieru kartonowego koła. Teraz taśmą klejącą przymocuj je do dwóch osobnych fragmentów tasiemek – jednego o długości 1 m, a drugiego o długości ok. 1,5 m.

Powycinaj z kolorowych kartek papieru paski o długości ok. 15 cm i szerokości ok. 2 cm. Połącz klejem do papieru oba końce jednego z nich, nadając mu formę kółka, a następnie przełóż przez nie kolejny pasek i znów sklej – czynność tę powtarzaj tak długo, aż uzyskasz około 3-metrowy łańcuch.

Jako ostatni przygotuj sznurek ozdobiony małymi pomponami tiulowymi, które wystarczy do niego przywiązać w wybranych miejscach – powinien być nieco dłuższy niż komoda, którą nim ozdobisz.

Teraz możesz przystąpić do mocowania przygotowanych łańcuchów. Nad komodą pełniącą rolę kącika z łakociami przyklej 4 przezroczyste haczyki Command, po 2 na każdy napis – umieść je w takiej odległości od siebie, by wygodnie zawiesić na nich girlandy. Następnie rozłóż łańcuch papierowy i również zamocuj go w wybranym miejscu na 2 haczyki. Na komodzie przyklej natomiast 3 przezroczyste haczyki i zaczep o nie girlandę z pomponami.

Do sufitu przymocuj 6 haczyków z metalowymi uchwytami i zawieś na nich duże pompony i pozostałe ozdoby urodzinowe, a na ścianie na małych haczykach przymocuj 3 nadmuchane balony.

ikona porada

Porada 
Balony to podstawa urodzinowej dekoracji – nadmuchaj ich więcej i przywiąż do nich kolorowe tasiemki satynowe, które pomogą Ci w ozdobieniu nimi także innych elementów wystroju mieszkania.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • duże pompony tiulowe 6 szt.
  • małe pompony tiulowe 6 szt.
  • balony 3 szt.
  • tasiemka lub sznurek ok. 5 m
  • papier kartonowy
  • papier ksero
  • taśma klejąca
  • klej do papieru
  • nożyczki