złota ramka i biżuteria na haczykach

ZAINSPIRUJ SIĘ

Każda wielbicielka biżuterii posiada w swojej kolekcji kilka ulubionych naszyjników i bransoletek, które najczęściej nosi. Podczas wieczornej toalety odkłada je na szafkę nocną w sypialni, na komodę lub na półkę w łazience. W efekcie łatwo o zagubienie lub zniszczenie biżuterii, dlatego warto przygotować miejsce, w którym będzie bezpieczna i pod ręką. Wcale nie musi to być szkatułka. Kosztowności mogą stworzyć oryginalną dekorację na ścianie. Jak ją przygotować?

ZRÓB TO SAM!

 

Biżuterię najczęściej przechowujemy w szkatułkach, kasetkach lub małych pudełkach. Szczególnie te ze szlachetnych kruszców potrafią się samoistnie plątać i zmieniać kolor. Dlatego tak ważne jest prawidłowe układanie łańcuszków lub bransoletek. Ciekawym rozwiązaniem jest stojak, na którym możemy je zawiesić. Inną ciekawą opcją, szczególnie kiedy nie mamy miejsca na komodzie, ale posiadamy wolną ścianę, jest przygotowanie minigalerii z biżuterią. Wystarczy efektowna, ozdobna rama od starego obrazu lub lustra, rzepy i kilka haczyków Command. Dzięki temu powstanie nie tylko praktyczne miejsce do przechowywania najczęściej używanych błyskotek, ale także wyjątkowa ozdoba w sypialni lub w łazience. Taką ramę możemy zamontować na ścianie, na płytkach lub na drewnianych panelach. Dopasowana kolorem do aranżacji będzie ciekawym elementem dekoracyjnym, a jeśli nasze plany wystroju się zmienią, z łatwością odkleimy ramę i haczyki bez uszczerbku dla ściany. W ten sposób nasze ulubione wisiorki czy kolczyki będą zawsze pod ręką podczas porannego szykowania się do pracy, robieniu makijażu, a przed wieczorną toaletą odłożymy je w bezpieczne miejsce.

Prace krok po kroku

Rama, którą chcemy wykorzystać, może być w dowolnym kolorze i wzorze. Dzięki temu stworzy ciekawy klimat we wnętrzu. Warto dopasować ją do aranżacji i wybrać miejsce podręczne, gdzie z łatwością odwiesimy biżuterię oraz w razie potrzeby ją zdejmiemy, np. obok toaletki lub tuż nad komodą.

1. Zanim zaczniemy, przygotujmy plan działania. Wybierzmy miejsce na ramę i rozplanujmy rozmieszczenie haczyków. Zdecydujmy, które łańcuszki lub bransoletki chcemy zawiesić oraz rozłóżmy je najpierw na płasko w ramie.

2. Przygotujmy powierzchnię ściany, zarówno pod ramę, jak i pod haczyki. Podłoże przecieramy najpierw miękką ścierką nasączoną alkoholem. Dzięki temu usuniemy kusz oraz tłustą warstwę ze ściany. Pomoże to na lepsze i solidniejsze połączenie kleju z powierzchnią. Następnie musimy odczekać, aż ściana całkowicie wyschnie.

3. Zaczynamy mocowanie ramy poprzez przygotowanie rzepów. Postępujemy zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu. Najpierw łączymy dwa rzepy aż do charakterystycznego „kliknięcia”, a następnie odklejamy papier ochronny z jednej strony i dociskamy rzepy do ściany przez 10 sekund.

4. Odklejamy drugi papier ochronny i przyklejamy ramę do ściany, po czym odklejamy ją z jedną warstwą rzepu. Zostawiamy całość na ok. godzinę i dopiero po tym czasie kontynuujemy pracę, dociskamy ramę do ściany i mocujemy haczyki.

5. Przygotowujemy haczyki zgodnie z instrukcją i umieszczamy je na powierzchni. Możemy przykleić je bezpośrednio do ściany. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypełnić ramę kolorowym papierem, np. w podobnym odcieniu i do tego tła przymocować haczyki. Wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz wystroju wnętrza.

6. Kiedy haczyki są już przymocowane, ponownie musimy odczekać ok. godziny, zanim zaczniemy wieszać na nich korale, bransoletki lub pierścionki. Zawsze możemy dokleić dodatkowe haczyki, jeśli okaże się, że jest ich za mało.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • rama od obrazu, ulubiona biżuteria