W mojej kuchni znajduje się mnóstwo miarek oraz drobnych gadżetów, takich jak zaparzacz do herbaty, przyrząd do oddzielenia żółtka od jajek, szablony do tworzenia wzorów na kawie i tym podobne. Małe rzeczy mają to do siebie, że lubią się szybko gubić, a także znikać na końcu szuflady. Niektórzy, aby tego uniknąć, miarki oraz sitka i inne tego typu gadżety zamykają w puszkach wraz z zawartością – na przykład w pudełkach z kawą, mąką, herbatą czy płatkami śniadaniowymi. Jednak jest to niezbyt dobre rozwiązanie, ponieważ takie miarki są po prostu brudne za każdym razem, kiedy je wyjmiemy. Płukanie ich raz za razem jest bardzo uciążliwe, zwłaszcza że produkty sypkie nie lubią bezpośredniego kontaktu z wodą. Miarka jest cała obklejona, brudna i już nie tylko musimy ją umyć, ale także wysuszyć, zanim włożymy ją z powrotem do puszki. Czas gotowania znacznie się wydłuża.

Aby tego uniknąć, mam bardzo prosty sposób. Miarki oraz gadżety, których używam często oraz do konkretnych produktów – mocuję na puszce lub pudełku z zawartością. Dzięki temu nie gubią się, nie brudzą, a po umyciu mogą spokojnie wyschnąć na zewnątrz. Całość zamyka się w jednym kroku – wystarczy zamocować haki Command w wybranym miejscu.

Co będzie Ci potrzebne?

  • metalowa puszka lub inny pojemnik
  • miarka lub inny gadżet, który chcesz powiesić
  • mały, przezroczysty haczyk Command
  • alkohol izopropylowy do przetarcia powierzchni

Jak prawidłowo zamocować haczyki Command?

Krok 1: Wybierz miejsce, w którym zawiśnie haczyk. Ja umieściłam go na środku puszki, jednak sprawdzi się równie świetnie na przykład z boku lub całkiem z tyłu.

Krok 2: Przygotuj powierzchnię, przecierając ją alkoholem izopropylowym. Poczekaj, aż wyschnie.

Krok 3: Wyjmij z opakowania wszystkie paski samoprzylepne i rozdziel je.

Krok 4: Następnie usuń czarny papier ochronny (jest podpisany „Wall Side”) i przyklej pasek w wybranym miejscu. Haczyk przyciskaj przez około 30 sekund.

Krok 6: Powtarzaj krok 3 oraz 4 z kolejnymi haczykami, które chcesz zawiesić na puszkach. Pamiętaj, aby zachować pewną odległość.
Krok 7: Po przymocowaniu odczekaj godzinę, aby mieć pewność, że haczyk będzie stabilny.

Jak jeszcze możesz wykorzystać haczyki Command w kuchni?

  • do zorganizowania pokrywek oraz desek do krojenia
  • do zorganizowania kubków na zewnątrz – dzięki temu zaoszczędzisz sporo miejsca w szafce
  • do stworzenia podstawki na książkę kucharską lub tablet
  • do zawieszenia organizera na listę zakupów lub listę posiłków dla rodziny
  • do zorganizowania brzydkich elementów wystroju – zmiotki, szufelki, ściereczek – wszystko możesz zamocować na wewnętrznej stronie drzwi od mebli

Haki Command dają duże możliwości, jeśli chodzi o dekorowanie, a także organizowanie przestrzeni. Jest to niezwykle pomocne w małych mieszkaniach, pomieszczeniach, a także w wynajętych domach, gdzie niewiele możemy remontować. Haki są mało inwazyjne – łatwo się je mocuje, a także demontuje. Wiele z nich możecie używać wielokrotnie – po ściągnięciu z powierzchni wystarczy zamontować je ponownie na nowym pasku z klejem. Ich mocowanie jest niezwykle intuicyjne i proste – poradzi sobie z nim każdy, a zajmie niewiele ponad 5 minut (już z przeczytaniem instrukcji).