barwne haczyki na drewnianej ścianie

ZAINSPIRUJ SIĘ

Haczyki przyklejane do ściany, drzwi lub innych powierzchni to idealny sposób na zorganizowanie przestrzeni. Możemy zawiesić na nich akcesoria kuchenne, przybory toaletowe, biżuterię lub odzież. Bez względu na pomieszczenie oraz podłoże doskonale się trzymają, są łatwe w usunięciu i pomogą uporządkować domowe wnętrza. Jak dostosować je do swoich potrzeb?

Jeśli chcemy uporządkować przestrzeń, a jednocześnie nie chcemy lub nie możemy wbijać gwoździ, wiercić w ścianach lub używać kleju, najlepszym rozwiązaniem będą haczyki Command. Dostępne są w wersji białej lub transparentnej, ale z powodzeniem dobierzemy je do koloru powierzchni. Za pomocą ozdobnych taśm, farb lub pisaków zmienimy wygląd haczyków tak, że stanowić będą dodatkową dekorację, a jednocześnie spełnią swoją funkcjonalną rolę. Tym sposobem otrzymamy haczyki w pastelowym odcieniu, na których zawiesimy kubeczki w kuchni, różnokolorowe na akcesoria do włosów dla małej dziewczynki lub czarne, pasujące do stylowej łazienki. Dekorowanie haczyków może być idealną formą kreatywnego spędzania czasu z dziećmi. Wystarczy przygotować produkty, taśmy, farbki lub klej i brokatową posypkę. Razem ozdobicie haczyki, a następnie zamontujecie je na ścianie albo drzwiach biurka i zawiesicie na nich opaski na włosy, torebki lub akcesoria do zabawy. W sypialni na haczykach powiesimy biżuterię lub kolekcję krawatów, a w łazience ręczniki i sprzęty do pielęgnacji włosów. Produkty przystosowane do pomieszczenia oraz naszych potrzeb doskonale wpiszą się w aranżację wnętrza, podkreślając jego styl i klimat.

Prace krok po kroku

Haczyki są gładkie, dlatego bez problemu przykleimy do nich taśmę lub ozdobimy je w każdy dowolny sposób. Kolorystykę najlepiej dobrać do posiadanego wnętrza lub przedmiotów, które będą na nich wisieć. Możemy wszystkie udekorować w taki sam sposób lub każdy haczyk inaczej, tworząc ciekawą kompozycję. Nie musimy całej powierzchni pokrywać farbą lub taśmą, a jedynie fragment – wszystko zależy od naszej wyobraźni. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu i mocujemy haczyki do podłoża.

  1. Haczyki ozdabiamy według uznania, docinając taśmę i gładko ją przyklejając, nakładając klej i obsypując brokatem lub konfetti albo malując kolorowymi pisakami. Pozostawiamy je na kilka minut lub godzinę do wyschnięcia (w zależności od tego, czym je ozdabialiśmy). Tak przygotowane haczyki możemy wykorzystać w dowolnym miejscu, wszędzie tam, gdzie potrzebna jest organizacja i uporządkowanie przestrzeni.

  2. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniach produktów Command. W pierwszej kolejności musimy przygotować podłoże. Najlepiej zrobimy, przecierając ścianę, drzwi lub płytki alkoholem. Dzięki temu powierzchnia nie będzie tłusta ani zanieczyszczona, co pozwoli osiągnąć najlepszą przyczepność haczyków. Po przetarciu podłoża ściereczką odczekajmy z pracami aż do całkowitego jego wyschnięcia. W tym czasie możemy zaplanować i odmierzyć odległości pomiędzy haczykami.
  3. Zrywamy najpierw czerwony papierek i dociskamy plaster z klejem do haczyka, a następnie odrywamy czarne zabezpieczenie i mocno przyciskamy produkt do powierzchni. Przytrzymujemy 30 sekund i pozostawiamy haczyki na godzinę. Po upływie tego czasu możemy rozpocząć organizację miejsca, wieszając biżuterię, akcesoria czy elementy garderoby. Haczyki montujemy w równej linii lub w nieregularnej odległości zgodnie z potrzebą oraz wielkością produktów, które na nich zawiesimy.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • alkohol i ściereczka do przetarcia powierzchni,
  • akcesoria do ozdabiania: kolorowe taśmy ozdobne, farby, klej, brokat, nożyki, itp.