pokrywka od garnka na haczykach

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Codziennie przygotowujemy w niej posiłki dla siebie i bliskich, dlatego utrzymanie w niej ładu i porządku jest niezwykle istotne. A w przypadku małej przestrzeni – niezwykle trudne. Zorganizowanie miejsca i utrzymanie wszystkiego pod ręką wydaje Ci się niemożliwe? Ja postanowiłam zapanować nad chaosem w swojej kuchni z niewielką pomocą haczyków Command!

ZRÓB TO SAM!

Jeśli masz niewielką kuchnię, a zdecydowanie zbyt dużo naczyń, garnków i przyborów kuchennych – ten pomysł jest dla Ciebie!

Jeśli zastanawiasz się, jak zorganizować przestrzeń, aby w szafkach panował porządek, a pokrywki i pudełka nie wysypywały się za każdym razem, kiedy próbujesz je wyjąć – czytaj dalej!

Niezależnie od tego, czy masz małe mieszkanie, czy duży dom, ten lifehack zdecydowanie ułatwi Ci gotowanie i poruszanie się po kuchni!

Co najważniejsze, ten pomysł nie wymaga wiercenia! Jeśli wynajmujesz mieszkanie i trwałe zmiany w Twoich czterech ścianach nie wchodzą w grę… Nie ma problemu! Nie potrzebujesz też „złotej rączki” – haczyki w parę minut przymocujesz samodzielnie!

Pokażemy Ci, że nie potrzeba wcale dużej kuchni, aby zorganizować nieco przestrzeni i mieć najpotrzebniejsze przybory pod ręką! Wyciąganie wszystkiego z szafek, aby znaleźć tę jedną pokrywkę to już przeszłość. Zobacz, jak w zaledwie kilka minut odmienić swoją kuchnię!

Krok 1: Przygotuj akcesoria, które chcesz zawiesić. W moim przypadku są to ściereczki oraz pokrywki od garnków i patelni. Posiadam niewielką kuchnię, a co za tym idzie – małą przestrzeń na półkach i w szafkach kuchennych. Organizacja miejsca dla wszystkich naczyń, aby za każdym razem wyciągać je z łatwością, jest dla mnie nie lada wyzwaniem. Ten patent z pewnością mi to ułatwi i umili gotowanie w przyszłości!

Upewnij się, że waga pokrywek i innych akcesoriów jest zgodna z wymaganymi obciążeniami podanymi na opakowaniu haczyków. Haczyki Command występują w wielu opcjach – z łatwością znajdziesz takie, które odpowiadają Twoim preferencjom!

Krok 2: Wybierz miejsce, w którym zawisną Twoje akcesoria. Zanim zamocujesz haczyki, upewnij się, że szafka będzie się swobodnie otwierać i zamykać.

Krok 3: Przygotuj powierzchnię, przecierając ją alkoholem izopropylowym. Poczekaj, aż wyschnie.

Krok 4: Wyjmij z opakowania wszystkie paski samoprzylepne i rozdziel je.

Krok 5: Następnie usuń czarny papier ochronny (jest podpisany „Wall Side”) i przyklej pasek w wybranym miejscu. Przyciskaj mocno przez około 30 sekund.

Krok 6: Powtarzaj krok 3 oraz 4 z kolejnymi haczykami, które chcesz zawiesić. Następnie odczekaj godzinę, zanim zaczniesz wieszać na nich swoje sprzęty i kuchenne akcesoria.

Czy ten patent się sprawdził w mojej kuchni? Zdecydowanie! Pokrywki są stabilne i nie zajmują dodatkowej przestrzeni. Wyjmowanie ich z szafek jest teraz niezwykle proste i nie wymaga już szukania pomiędzy patelniami i garnkami… Ty też wypróbuj ten pomysł lub dowolnie dopasuj go do swoich potrzeb!

Co jeszcze możesz zawiesić w kuchni na haczykach Commant?

  • pojemniki i kosze – w nich możesz trzymać lekkie przybory, ręczniki i tekstylia, świeże zioła lub przyprawy
  • ściereczki i inne tekstylia kuchenne
  • elementy dekoracyjne

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • alkohol izopropylowy do przetarcia powierzchni
  • pokrywki, ściereczki i inne akcesoria, które chcemy przywiesić