rękawiczka na haczyku i gąbki w białym pojemniku

ZAINSPIRUJ SIĘ

Sprzątanie to obowiązek, który nie zawsze jest przyjemny, ale konieczny do zachowania estetycznego wyglądu domu. W szybkim przeprowadzeniu porządków z pewnością pomoże nam dobrze zorganizowane miejsce na niezbędne przybory. Kiedy gąbki, ściereczki i rękawice będą miały konkretną lokalizację, szybciej uporamy się ze ścieraniem kurzy, myciem podłóg czy okien. Gdzie i w jaki sposób urządzić kącik na akcesoria do sprzątania?

ZRÓB TO SAM!

Przybory do sprzątania nie należą do najbardziej eleganckich akcesoriów w domowym wyposażeniu. Dlatego najczęściej ukrywamy je przed oczami gości, chowając za drzwiami pomieszczenia gospodarczego lub w schowku. Jeśli mamy taką możliwość, możemy przechowywać przybory w piwnicy, ale w mniejszym mieszkaniu będziemy musieli znaleźć odpowiednie miejsce w kuchni lub łazience. Warto wykorzystać do tego drzwiczki od szafek – dzięki temu zaoszczędzimy przestrzeń, a jednocześnie wszystkie przybory będą pod ręką. Pojedyncze sztuki, jak np. zmywaki, ściereczki, gąbki czy rękawiczki możemy włożyć do pojemnika lub pudełka. Pozwoli to zachować porządek w miejscu przechowywania przyborów. Zawiesimy tam również szczotkę z szufelką, a jeśli schowek organizujemy za drzwiami pomieszczenia gospodarczego, uda się ukryć tam szczotkę lub mopa. Na drewnianym podłożu nie zaleca się wbijać gwoździ, ponieważ mogą one uszkodzić tworzywo i doprowadzić do jego korozji. Idealnym rozwiązaniem będą rzepy i haczyki Command, które można zamontować szybko i bez konieczności ingerowania w powierzchnię drzwi.

Prace krok po kroku

Pojemnik lub pudełko można przymocować do drzwi lub ściany za pomocą rzepów Command. Wysoka przyczepność sprawia, że utrzymają one nawet do 7 kg ciężaru. Bez obaw możemy wstawić do pojemnika butelki z detergentami oraz akcesoria do sprzątania. Dodatkowym uzupełnieniem będą haczyki, na których można zawiesić szczotkę czy torebkę z drobnymi przyborami. Wszystkie przybory znajdą się pod ręką, nie zajmą zbyt wiele miejsca i w razie potrzeby szybko sprawdzimy, czego brakuje.

  1. Bez względu na to, czy prace będziemy wykonywać na ścianie, czy np. na drzwiach, musimy przygotować powierzchnię poprzez odtłuszczenie jej i umycie. Najlepiej zastosować w tym celu alkohol. Nakładamy go za pomocą czystej, miękkiej ściereczki i czekamy, aż całkowicie wyschnie. To doskonały sposób na wzmocnienie działania produktów.
  2. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniach produktów Command. Rzepy łączymy ze sobą, zdejmujemy papierek z jednej strony i mocno dociskamy do pudełka. Po zdjęciu papierka ochronnego pojemnik przez 30 sekund przyciskamy do ściany lub drzwi. Odrywamy pudełko wraz z jednym rzepem i czekamy godzinę, żeby zawiesić je ponownie.
  3. W podobny sposób przygotowujemy haczyki. Pamiętajmy, jak niezwykle ważne jest dokładne dociskanie – najpierw taśmy do haczyka, a później haczyka do powierzchni. Zostawiamy na godzinę i dopiero po tym czasie zawieszamy na nim przybory. Haczyki możemy dowolnie rozmieścić na powierzchni – w jednym równym rzędzie lub na różnych wysokościach – tak, aby wygodnie było sięgać po poszczególne akcesoria.
  4. Po upływie wymaganego czasu na haczykach wieszamy szczotkę, szufelkę, ściereczkę lub rękawicę. Do pudełka wkładamy mniejsze akcesoria – zapas gąbek i ściereczek, kostki do WC, odświeżacze, mleczko do czyszczenia, itp. W ten sposób wszystkie przybory znajdą swoje miejsce i nie będą zajmować przestrzeni małej łazienki czy schodów.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • alkohol i ściereczki do przetarcia powierzchni,
  • pojemniki na przybory oraz przedmioty, które chcemy przymocować, np. ściereczki, gąbki, rękawiczki.